Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az osztrák...

Hogy működik az osztrák adóbevallás?

Figyelt kérdés
A tavalyi évben én decemberben vállaltam először munkát ausztriában, előtte csak magyarban volt munkaviszonyom. Ezt az egy hónapot is be kell vallani? milyen formái vannak? Hogy tudom és meddig kell megtennem?

2016. febr. 21. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor itthon kell beírnod SZJA-ba, de mivel feltehetően azt a bért csak januárban kaptad meg, így azt már csak jövőre kéne beírnod, feltéve hogy 6 hónapnál többet leszel itthon idén és nem ott kell majd bevallást leadnod, az ottani törvényeknek megfelelően.
2016. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Illetve itthon is majd csak akkor, ha itthonról is lesz, vagy van mellette idén más jövedelmed.


Ha nem lesz, és kint már vontak adókat járulékokat a kintiből, akkor arról nem kell leadnod bevallást.


Ha van/lesz mellette hazai bevételed is, akkor pedig kettős adóztatás elkerülés miatt, a már adózott jövedelemhez kell majd feltüntetni, a havi kifizetések napján érvényes MNB középárfolyammal átszámolva az Eurot.

2016. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!