Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem készítek adóbevallást,...

Ha nem készítek adóbevallást, mert a NAV nem képes segíteni, akkor mekkora büntetésre számíthatok 52 000 ft. Jövedelem után? És le lehet ülni a börtönben, ha nincs még saját keresetem?

Figyelt kérdés

2016. febr. 19. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

nem képes segíteni...


hát bemész és megkérdezed hogy van. ha meg rajtad nem tudnak segíteni, akkor önellátásra képtelen vagy.

2016. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket és feltettem egy eldöntendő kérdést. Amire egy IGEN vagy egy NEM lett volna a válasz. Sajnos a telefon másik oldalán, egy olyan személy ült, aki valószínűleg megállt az általános iskola 5. szintjén.
2016. febr. 19. 21:20
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Áruld már el, mi volt a kérdés. És cserébe ingyen megoldom a bevallásodat.
2016. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az volt a kérdés, hogy kell-e adóbevallást készítenem. Nyáron 1 hónapot diákmunkán voltam az önkormányzatnál. Amikor ezt a kérdést feltettem a NAV munkatársának, akkor megkérdezte, hogy ez milyen munka volt. PHD gyakornoki vagy szakmai gyakorlat. Mondtam, hogy egyik sem, csak diákmunka. Erre azt mondta, hogy azt nem tudja, hogy mi, olyan nem létezik.

Kaptam egy levelet az önkormányzattól ugyanis, arról egy igazolást, hogy dolgoztam náluk. Viszont borítékot nem kaptam a NAV-tól, a családom többi tagja pedig igen. Ezt is megkérdeztem, erre az volt a válasza, hogy igazság szerint nem küldenek mindenkinek borítékot, de meg ne kérdezzem meg, hogy mi alapján küldenek, mert nem tudja.

2016. febr. 19. 21:41
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

meg kell, hogy védjem őt, diákmunka ugyanis valóban nincs. Nincs ilyen munkajogi és adózási kategória sem.


Az, hogy diákként dolgoztál, egy dolog. De ezt végezhetted gyakornokként, munkaviszonyban, megbízással, egyszerűsített foglalkoztatással, iskolaszövetkezetben, egyebek.


De tartom, hogy megcsinálom a bevallásod, ha a személyes adataidat kitakarva átküldöd a kapott adatlapot. priviben adok mailt, ha igényt tartasz a segítségre.

2016. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Amikor még én tanultam erről, akkor volt egy értékhatár, 50.000 alatti adóhátraléknál nem büntettek. Márpedig 52.000 jövedelem adója biztos 50.000 alatt van. Hogy most mi van, azt nem tudom, de börtönbe biztos nem fognak csukni.
2016. febr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Olyan nincs, hogy nem készítesz bevallást, ha kell!


A NAV ügyfélszolgálatokon ki is van "táblázva", hogy az adós helyett nem készítik el a bevallását, ha behozza a papírokat, mert nem az Ő dolguk. Ez - gondolom - érthető is.


Ha nem adsz be bevallást, és elsőként teszed, akkor általában kapsz majd egy értesítést, amelyben felszólítanak, hogy pótold. Elsőként nem szoktak büntetni, de többet én már nem játszanám el ezt a dolgot.


Tehát így is úgy is meg kell majd csinálnod.


Fogadd el a felajánlott segítséget, aztán túl leszel rajta.

2016. febr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Az adóbevallás elmulasztása 200ezer forintig terjedő mulasztási bírsággal sújtható magánszemélyek esetében (gyakorlatban először felszólítanak az adóbevallás pótlására záros határidőn belül, büntetés nélkül)

Mo-n nincs adósok börtöne, ilyen miatt nem ültetnek le (pedig néhány nagyokos megérdemelné)


Amit feltettél kérdést, nettó hülyeség volt.

Olyan foglalkoztatási forma, hogy diákmunka, nincs.

Diákként szerezhetsz jövedelmet gyakorlatért (PHD, szakmai), diákszövetkezeten keresztül végzett munkáért, egyszerűsített foglalkoztatásban és munkaviszonyban.


Nem a NAVos állt meg az ált.isk. 5. szintjén, hanem te nem jutottál el értelmileg oda.


Amikor dolgoztál az önkormányzatnál kapál szerződést, bér fizetési jegyzéket, most pedig igazolást. Amiken rajta van, hogy milyen jogviszonyban, mennyi bruttó és nettó bért kaptál, mennyi volt a levonás a bruttóból (tételesen). Szerepel az is a bérjegyzéken és az igazoláson, hogy mennyi adót vontak le.

A családodban pedig csak van egy olyan ember, aki eljutott arra az értelmi szintre, hogy ha valamiből vonnak le adót, azt be is kell vallani (sőt bizonyos jövedelmeknél azt is amiből nem vontak adóelőleget)


"de meg ne kérdezzem meg, hogy mi alapján küldenek, mert nem tudja"

Vagy kifogtál egy kezdő ügyintézőt, vagy már tele volt veled a t.ke; a diákmunkát is hiába magyarázta neked.

Te azért nem kaptál adócsomagot, mert nem adtál be papír alapon adóbevallást az előző évről. Azok sem kapnak, akik elektronikusan küldték be a bevallásukat.


Mellesleg a volt munkaadódnak, az önkormányzatnak is meg kell tudnia mondania, hogy kell-e adóbevallást csinálnod.


Nagy valószínűséggel a „Nyári diákmunka elősegítése” programban vettél részt: [link]

Ami csak egy nagy pénzkidobás az állam részéről, mert az ezen kereten belül végzett "munkák" 90%-a csak pofon a sz@rnak.

2016. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
már nem azért, de a köznyelvben diákmunkának a szövetkezeten keresztül végzett munkát nevezik, a phd-s diákokat senki nem hívja így. ezt egy NAV-osnak tudnia kellene, ha ebbe beleköt, az olyan szőrözés, mint amikor a kockás füzetet javítják négyzethálósra (hiába helyes, ha enélkül is tudod, mire gondol, akkor suttyóság belekötni).
2016. febr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"ezt egy NAV-osnak tudnia kellene,"


Ezt megmagyarázhatnád, hogy miért is kellene tudnia?

2016. febr. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!