Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldön dolgozom, hogyan...

Külföldön dolgozom, hogyan kell adóznom?

Figyelt kérdés

Tavalyi évben beadtam egy 0-ás adóbevallást mivel külföldön kezdtem el dolgozni.

Valami olyat hallottam hogy akkor az idei évben nem kell beadnom semmit, mert a tavalyi 0-ás adóbevallás miatt az adóhatóság feltételezi hogy még mindig kinn vagyok.

TB-m le van mondva, meg hasonló dolgok megvannak.

Úgyhogy egy kinti adóbevallás és ennyi, igaz? Otthon nem kell külön megint egy nullásat beadni mint tavaly?


Köszi a válaszokat!



2016. márc. 3. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha itthonról nincs mellette semmi jövedelmed és kint leadózod, a kintit, akkor nem kell.
2016. márc. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a külföldről szerzett jövedelmeddel szemben nem érvényesítesz adóval kapcsolatos kedvezményt, akkor itthon felesleges nullás bevallást beadnod. Az azért "szokás", mert ha a külföldi adóhatóságnak kell a kintről szerzett jövedelmed miatt egy igazolás, hogy itthonról nincs semmiféle belföldi jövedelmed, a NAV csak úgy tudja kiállítani, ha "bevallod", hogy az adott adóévben nem volt belföldi jövedelmed. Erre szolgál a nullás bevallás, egyébként ilyennel egy magánszemély nem kell, hogy foglalkozzon más esetben.
2016. márc. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell leadni a nullasat, de tanacsos.


En pont igy jartam, nem adtam le a nullasat (miutan mar 2 eve kint vagyok, es mar 2 nullasat leadtam), erre megbuntettek. Aztan persze nekem kellett utanamenni, kervenyt irni hogy toroljek ami nem jogos, de mire toroltek addigra mar kesedelmi kamatot is raraktak, persze errol nem szoltak, uh volt egy kesedelmi kanat egy torolt es jogtalan kovetelesre (a kesedelmi kamat kiszabasanak idopontjaban mar torolve volt a buntetes, csak a NAV rendszerei nem kommunikalnak egymassal real time, hanem par hetes kesessel), ujabb kerveny, hogy toroljek a kesedelmi kamatot is. Torles helyet meg egyszer ratettek veletlen, ujabb kerveny...Csupancsak 8honapig levelezgettunk emiatt osszessegeben... uh azota ha kell, ha nem, en idoben beadom a nullasat...

2016. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de egy olyan jövedelem be nem vallásáért, ami nem is létezik, mégis miért büntettek volna meg?

Ha nincs belföldről származó adóköteles jövedelmem, nem kell bevallást készítenem. Ha ez 20 évig így van, akkor 20 évig nem kell. El kell olvasni hozzá a törvényt, mert le van írva benne.


Nem keversz Te valamit véletlenül?

2016. márc. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!