Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV mennyi idő alatt bírál el...

NAV mennyi idő alatt bírál el egy részletfizetési kérelmet?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kaptam egy felszolító levelet SZJA tartozás miatt, de még nem tudtam rendezni a tartozásomat. Beszéltem velük telefonon és kaptam 10 napot, de nem volt elég. Egy hete küldtem nekik egy ajánlott elsőbbségi levelet, melyben kértem őket, hogy had fizessem be három egyenlő részletben.


Azóta semmi válasz. Közben megtudtam, hogy ennek van valami formanyomtatványa is, viszont én csak egy magam által fogalmazott levelet küldtem.


Lehet, hogy emiatt már végrehajtóhoz küldik az ügyet? Kapok valami tájékoztatást, ha nemet mondanak és végrehajtóhoz küldik vagy nem fognak válaszolni, mert nem tudtam, hogy formanyomtatványt kell kitölteni?



2016. márc. 3. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

30 nap a válaszadási határidejük.

Ha nem a nyomtatványt küldted be, hanem csak egy általad fogalmazott kérelmet, akkor kiküldik neked a nyomtatványt és adnak határidőt, amin belül vissza kell küldened a kitöltött nyomtatványt.

(aminek ismét 30 nap lesz az elbírálási határideje, amit saját hatáskörben 30nappal meghosszabbíthatnak)

2016. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm a gyors választ!

Ezek szerint egy hét az még bővben belefér.


Közben adhatják végrehajtóhoz az ügyet? Ha még egy hétig nem válaszolnak arra gondoltam, hogy közben átutalom az 1/3-as részletet a jövőhéten. Jó ötlet ez?

2016. márc. 3. 21:53
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Ha először adsz be kérelmet erre a tartozásra, akkor a végrehajtási eljárás is szünetel arra az időtartamra, amíg elbírálják még akkor is, ha végrehajtóhoz került már az ügyed.

Ha elutasítják, akkor folytatódik a végrehajtási eljárás, ha engedélyezik, akkor addig szintén szünetel az eljárás, amíg a határozatban megszabottak szerint teljesíted a fizetést.

Egy elutasítás esetén is fizethetsz önként és dalolva, azt semmi nem akadályozza, sőt! Még az is előfordulhat, hogy értékelik, és ha viszonylag rövid időn belül megtérül a tartozás, nem cseszegetnek, hanem kivárják.


Ha egy tartozás végrehajtásra kerül, arról nem kötelesek értesítést küldeni. Ettől függetlenül előfordul, hogy küldenek, pontosan azért, hogy megemelje az adózó a fenekét, és vegye komolyan a dolgot. :)

2016. márc. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!