Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóbevallást csinálnom?...

Kell adóbevallást csinálnom? Hogyan?

Figyelt kérdés

26.000 ft-ot kerestem diákmunkával, ebből 4000 ft körüli a levont adó (illetve nem tudom, hogy a 26 ezret kézhez kaptam, vagy ebből jön le a 4000 ft..)


Be kell vallanom ennyi bevételt? Nem kaptam a NAV-tól semmilyen papírt.


2016. márc. 8. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Be kell. A 1553-as nyomtatványon. Letöltheted a NAV honlapjáról, vagy kérhetsz csomagot bármelyik kirendeltségükön.

[link]

Ha van ügyfélkapud, azon keresztül beküldheted. Ha nincs, akkor postázod, vagy leadod bármelyik kirendeltségükön.

Kellett kapnod igazolást a jövedelmedről (bruttó bér és levont SzJA előleg szerepel benne), az alapján meg tudod csinálni.

Azért nem kaptál a NAvtól semmilyen papírt, mert előző évben nem adtál be adóbevallást.

2016. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ez egyszerűen kitölthető? Őszintén szólva, sík hülye vagyok ezeknek az ügyeknek az intézéséhez, nekem még egy személyi-csináltatás is egy nagy fekete lyuk.
2016. márc. 8. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor most elkezded megtanulni, mert az életedet úgyis végig fogja kísérni az évi adóbevallás elkészítése.


Sokan egy hozzáértőre bízzák, amivel nincs is gond, de azért nem árt legalább az alapokat ismerni, mert úgy vághatnak át, mint ... :)


Aztán majd belelendülsz.


Én sem értettem hozzá 17 évesen, mégis édesanyám egyéni vállalkozásának könyvelését "elvállaltam". Azt sem tudtam, mi az, hogy számvitel, nem hogy eredménykimutatás! Csak az SZJA-ról hallottam valamicskét :)


Csak akarni kell...

2016. márc. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!