Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kérelem egészségügyi szolgálta...

Kérelem egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megállapításához?

Figyelt kérdés

Üdv!


OEP oldala szerint még sulim nem zárta le a jogosultságomat TB-re de március 10. dátummal megszűnt jogviszonyom, utána március 15-22. között be voltam jelentve egy cégnél.


Lassan lejár a 45 napos türelmi idő (márc 10-től számítva), hogy suli fizette volna TB-m. Elmentem munkaügyre regisztrálni mint álláskereső, utána önkormányzathoz kérni ezt: Kérelem egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megállapításához.


De kell hozzá háztartásban élők minden adata és befolyó jövedelmekről igazolás és ingatlanok adatai.


Jelenleg 5-en vagyunk itt: Én, anyám, apám, nővérem és gyereke.

Én jelenleg nem dolgozok semmilyen formában, erről van papír.

Anyám kapja gyerek után a 28500FT GYES-t, van papír.

Apám dolgozik de feketén, nincs papír.

Nővérem dolgozik, de egyelőre még nincs róla papír (elvileg nem feketén dolgozik).

Gyereke meg most lesz 3 éves.


Ingatlan egyedül a ház van, nincs tulajdon részem, értéke kb 12 milla, OTP hitel van rajta még egy darabig (ha erre utal a haszonélvezeti jog).


Kérdés: Lemerjem adni a kérelmet és nem lesz belőle gond ha csak anyám bevételéről van papír vagy ha nővérem fizetésével együtt túl alacsony az egy főre jutó jövedelem?

Ha nem adom le ugye akkor nekem kell fizetni havi 7050 FT-t TB-re.

Nem szeretném ha rám, apámra, nővéremre szállna a NAV.



#TB #NAV #Kérelem egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megállapításához
2016. márc. 20. 04:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Kezdjük ott, hogy ezt a kérelmet azért nyújtod be a hivatalhoz, mert rászorultnak érzed magad arra, hogy átvállalja a hivatal az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettséged (TB-d).

Tehát ilyen esetben az a "jó", ha minél kisebb az egy háztartásban élők havi jövedelme.

Kizárólag a hivatalos bevételeket, jövedelmeket tüntesd fel a kérelmen.


5-en vagytok egy háztartásban: Elméletileg Anyuka kap GYES-t, ami havonta 28.500,- Ft bruttóban, ami nettóban: 25.650,- Ft. Ha kap GYES-t, akkor valószínűleg családi pótlékot is. Az legyen cca. 13.000 Ft. Neked nincs jövedelmed, Apukának sincs, 3 éves babucinak sincs, nővéred mondjuk keressen 100 ezret nettóban. Ez összesen 138.650,- Ft az 5 főnek. Fejenként 27.730,- Ft. Mivel havi 34.200,- Ft/fő alatti jövedelem esetén a rászorultságot megállapítják, ezért nagy valószínűséggel a hivatal átvállalja a fizetési kötelezettséged, és nem kell havonta csekkolnod az államnak a 7.050,- Ft-ot.


Viszont! Ha megállapítják a rászorultságodat, akkor arról a hivatal állít ki egy hatósági igazolást, ami 1 évre szól. Ezt nem bekeretezed és felakasztod a falra, hanem beballagsz vele a NAV-hoz, hogy egy T1011-es nyomtatvány értelemszerű kitöltésével másolatban benyújtod hozzájuk, ami alapján nem íródik elő a járulék, vagy ha már előírták (év végéig előírják automatikusan), akkor visszamenőleg utólag törlik is.

De ahhoz ezt a hatósági igazolást be kell mutatni a NAV-nak!


Tehát kérelemben mindenkit feltüntetni, ha van jövedelme, ha nincs. A hivatalosan kapott jövedelmeket, bevételeket feltüntetni benne, a fekete jövedelmet NEM!


OKÉ?

2016. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Mivel nem vagy már kiskorú eltartott, így senki más jövedelme nem kell, csak és kizárólag a tiéd! Hiába élsz egy házban a szüleiddel, testvéreddel, akkor is külön háztartás részét képezed, mert már nem nem tartanak hivatalos értelemben el. Mert már nem tanulsz, nem vagy tanköteles, ergo külön háztartásban élőnek számítasz!

Szóval csak magadról kell nyilatkoznod!

2016. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam, hogy csak a legális jövedelmet szabad hozzáírni. Megvan minden ami kellett. Legális jövedelemmel számítva 31000FT az egy főre jutó átlagjövedelem 5 fő esetén.

Köszönöm a hasznos választ első.

2016. márc. 20. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:

De értsd már meg kérdező, hogy nem kell a család többi tagjának a jövedelme! Mert nem számít bele!!!

Én is voltam sajnos ilyen módon rászorult, anyukámmal és a nagymamámmal laktam együtt, de már elvégeztem az iskolát, csak nem tudtam elhelyezkedni dolgozni és közölték a hivatalban, hogy nem számít bele anyukám és a nagymamám jövedelme, mert nem számítunk egy háztartásban élőnek, mert én egy külön háztartás részét képezem.

És jelen pillanatban házas vagyok, van egy kisfiunk is, viszont egy házban lakunk anyósomékkal, de ők a ház egyik felében, mi pedig a másikban, csak mindenki saját magáról gondoskodik, így bármilyen dolognál kell az 1 főre jutó jövedelmet számolni, pl. anyósomék kapnak lakásfenntartási támogatást, abba csak apósom és anyósom jövedelme számít bele, a férjemé, az enyém nem.

Tehát hiába lakunk többen egy házban, attól még a férjem, a kisfiunk és én vagyunk egy háztartásban élők, míg anyósom, apósom megint egy háztartásban élők.

Tehát a családtagjaid jövedelme nem számít bele!

De nyugodtan pontozzatok le, meg lehet kérdezni a Járási Hivatalban!!!

Ha te még tanulói jogviszonnyal rendelkeznél, akkor a szüleiddel egy háztartásban élőnek számítanál.

És írod, hogy a nővéred és a gyereke is veletek egy házban lakik, amúgy a nővéred és a gyereke is külön háztartásban élőnek számít, nem számít anyukádékkal egy háztartásban élőnek!!!

2016. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Utolsó Válaszoló!


Ezt most ebben a szituban annyira felesleges erőltetni.

Eleve - ha mindenkit beleszámít - akkor is az összeghatár alatti jövedelemmel rendelkeznek fejenként. Tehát "rászorult" lesz így is, úgy is..

2016. márc. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, csak onnantól fogva, hogy beleírja a családtagjait és bármelyiknél változás áll be, vagyis pl. megemelkedik a jövedelme, lesz egy plusz bevétele, azt 8 napon belül jelenteni kell, máris kicsúszhat a határból és ugrik az egész!

Szóval nem mindegy!

2016. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Amit írsz, az azért abszurd, mert egy nem fix béres családtag jövedelme havonta változhat.

A rászorultságot megállapítják 1 évre.

Az adatokban bekövetkezett változás jelentése a személyes adatokban történt változást, a vagyontárgyakban történt változást érinti. Logikus, hogy ha rászorultnak minősülők és 1 hónap múlva autót veszek, akkor a rászorultságom már nem állja meg a helyét, tehát "jelentem" a dolgot, ha munkaviszonyt létesítek, akkor azt is, hiszen akkor a "TB-m" alapból rendezett lesz, valamint, ha olyan ellátást kapok (GYES, ápolási díj stb.), aminek a folyósítása alatt járulék fizetése nélkül is jogosult vagyok egészségügyi ellátásra.


Ha úgy működne, ahogy Te írod, akkor havonta állapítanák meg a rászorultságot... :)

2016. márc. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az adatokban bekövetkezett változás jelentése a személyes adatokban történt változást, a vagyontárgyakban történt változást érinti. "

Egy dologban tévedtem, nem 8 napon belül kell jelezni a változást, hanem 15 napon belül, viszont találtam olyat, amit magából az erre vonatkozó jogszabályból vettem ki, szóval kár volt lepontozni:


"d) a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt. (például egy 20. életévét betöltő, tanulmányokat nem folytató, rendszeres jövedelemmel nem rendelkező szülei háztartásában élő személy az ellátás szempontjából egyedülállónak számít)


Az ellátásban részesülő a jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül köteles értesíteni az ellátást megállapító szervet.


A törvény megsértésével nyújtott szociális ellátást meg kell szüntetni. A kérelmező a jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatást a jegybanki alapkamattal megemelt összegben köteles visszafizetni."

2016. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Akkor mélyedjünk bele: :)


Fogalom meghatározások (jelen ellátás szempontjából):


Lakcím: az a lakó- vagy tartózkodási hely, ahol az érintett személy életvitelszerűen lakik. A lakcím megállapítása szempontjából a személyiadat- és lakcímnyilvántartás adatai irányadóak.


Család: az egy lakásban (vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben) együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező, az a)-d) pontokban részletezett közeli hozzátartozók közössége:


a) a házastárs, az élettárs;


b) a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező,


c) a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató,


d) a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt. (például egy 20. életévét betöltő, tanulmányokat nem folytató, rendszeres jövedelemmel nem rendelkező szülei háztartásában élő személy az ellátás szempontjából egyedülállónak számít)


Az ellátásban részesülő a jogosultság feltételeit érintő lényeges tények, körülmények megváltozásáról 15 napon belül köteles értesíteni az ellátást megállapító szervet.


A törvény megsértésével nyújtott szociális ellátást meg kell szüntetni. A kérelmező a jogosulatlanul és rosszhiszeműen felvett támogatást a jegybanki alapkamattal megemelt összegben köteles visszafizetni.



Egyedülálló: az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált vagy házastársától külön él, kivéve, ha élettársa van;


Vagyon : az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog amelynek


a) külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a harmincszorosát vagy


b) együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a nyolcvanszorosát meghaladja,


azzal, hogy jelen ellátás jogosultsági feltételeinek vizsgálatánál nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű. Mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott a gépjármű, ha: a kérelmező vagy háztartásának tagja a súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről szóló kormányrendelet szerint mozgáskorlátozottnak vagy a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló törvény szerint mozgásszervi fogyatékosnak minősül, és a gépjárművet rendeltetésszerűen személyszállításra használják. Fontos! A vagyoni helyzet vizsgálatakor háztartásonként egy személygépjárművet lehet a fentiek szerint súlyos mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjárműnek tekinteni. A lízingelt dolgon fennálló használati jogot meghatározott időre szóló vagyoni értékű jogként kell figyelembe venni. A meghatározott időre szóló vagyoni értékű jog értékének meghatározására az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. tv. 72. §-ának (2) bekezdése rendelkezik.


Megadtuk a paramétereket a kérdezőnek, döntse el, hogy hova tartozik, mivel nem ismerjük az életkorát.


Gondolom, az ügyintéző majd jelzi neki, ha a háztartásba tartozókat nem jól "lőtte be". :)

2016. márc. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mibe mélyedjünk bele?

Eleve fals, vagy félig igaz, félig nem választ adtál a kérdezőnek! Hiába erőlködsz, te úgy írtad, hogy igen is bele kell számolnia a családja összes tagját, mire én bemásoltam a jogszabályból idevonatkozó részt, vagyis hiába él egy házban, egy lakcímen a szüleivel, attól egy bizonyos kor felett, márpedig nagy valószínűséggel a kérdező már ebben az életkorban van, onnantól fogva, mint ahogy a jogszabály is írja és mint ahogyan én is leírtam, egyedülállónak számít, vagyis csak az ő bevétele számít.

Meg írtad, hogy csak a személyes adataiban beálló változást kell jeleznie, mire a jogszabály feketén-fehéren kimondja, hogy minden lényeges körülményt, ami a megállapítás feltételei között van, jelezni kell! Vagyis ebben bizony nem csak a személyi adatok vannak benne, ha minden más, vagyis jövedelemváltozás például.

Merthogy van egy nagyon egyszerű példa, valaki munkanélküli a családban, vagyis nincs jövedelme, tehát az egy főre jutó jövedelem elégséges, tehát belefér, megkapja a támogatást. Míg utána, ha lesz munkahelye ennek a családtagnak, innentől fogva azt be kell jelenteni és máris nem jár a támogatás. Vagy mondjuk nagyon határon van az egy főre jutó jövedelem és valaki átkerül egy másik fizetési fokozatba, nő a jövedelme, és mondjuk az egy főre jutó jövedelem máris átesik a határ fölé, vagyis megint nem jár a támogatás!

Vagy valaki eddig szociális járadékot kapott, mert csökkent munkaképességű, majd pedig elmegy felülvizsgálatra és rokkant nyugdíjat fog kapni és mondjuk 20.000 Ft-tal megemelkedik a jövedelme. Ha határon volt az egy főre jutó jövedelem, máris átcsúszik afölé.

És ezeket mind-mind be kell jelenteni!

Szóval hiába erőlködsz, akkor sincs igazad!!!

2016. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!