Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kérelem egészségügyi szolgálta...

Kérelem egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megállapításához?

Figyelt kérdés

Üdv!


OEP oldala szerint még sulim nem zárta le a jogosultságomat TB-re de március 10. dátummal megszűnt jogviszonyom, utána március 15-22. között be voltam jelentve egy cégnél.


Lassan lejár a 45 napos türelmi idő (márc 10-től számítva), hogy suli fizette volna TB-m. Elmentem munkaügyre regisztrálni mint álláskereső, utána önkormányzathoz kérni ezt: Kérelem egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megállapításához.


De kell hozzá háztartásban élők minden adata és befolyó jövedelmekről igazolás és ingatlanok adatai.


Jelenleg 5-en vagyunk itt: Én, anyám, apám, nővérem és gyereke.

Én jelenleg nem dolgozok semmilyen formában, erről van papír.

Anyám kapja gyerek után a 28500FT GYES-t, van papír.

Apám dolgozik de feketén, nincs papír.

Nővérem dolgozik, de egyelőre még nincs róla papír (elvileg nem feketén dolgozik).

Gyereke meg most lesz 3 éves.


Ingatlan egyedül a ház van, nincs tulajdon részem, értéke kb 12 milla, OTP hitel van rajta még egy darabig (ha erre utal a haszonélvezeti jog).


Kérdés: Lemerjem adni a kérelmet és nem lesz belőle gond ha csak anyám bevételéről van papír vagy ha nővérem fizetésével együtt túl alacsony az egy főre jutó jövedelem?

Ha nem adom le ugye akkor nekem kell fizetni havi 7050 FT-t TB-re.

Nem szeretném ha rám, apámra, nővéremre szállna a NAV.



#TB #NAV #Kérelem egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megállapításához
2016. márc. 20. 04:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
43%

Én az erőlködést a Te részedről érzem.


Legyél kedves, és olvasd (lassan) végig az írásokat, de előtte nyugodjál le, mert akkor megint nem fogod meglátni a lényeget benne.

Az eredetileg feltett kérdést is olvasd el figyelmesen, aztán vedd észre, hogy arra válaszoltam, majd kibontakoztak belőle az "egyéb variák". Én nem feltételezésekre (a kérdező kora) alapozva írtam.

Majd Te reagáltál rá másképp, a kérdező korával kapcsolatosan, amit Te és én sem tudtunk. Én erre írtam, hogy lényegtelen, mivel így is, úgy is rászorultnak fog minősülni. Erre írtad, hogy nem mindegy, mert a változásokat jelenteni kell, utalva a jövedelemre is. Én reagáltam le rá azt a hosszú-hosszú "fogalomtárat". Egyértelműen benne van, hogy a vagyontárgyakban beállt változásokat, valamint a személyes adatokban beállt változásokat kell jelezni, és hogy majd a kérdező eldönti maga a fentiek ismeretében, hogy miként tölti ki ezek után a kérelmet (mivel nem tudjuk még most sem az életkorát, feltételezésekre pedig jogot nem alapítunk!).


Ennyi, és részemről bezártam a témát, vagyis hiába reagálsz, nem fogok tudni róla.


Köszönöm...

2016. márc. 25. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!