Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mint adószámos magánszemély...

Mint adószámos magánszemély lehetek közfoglalkoztatott?

Figyelt kérdés
Most kilátásban van egy közmunka, azt tudom megbízási szerződéssel vagy vállalkozóival nem összeegyeztethető, de mi a helyzet az adószámmal?

2016. márc. 21. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:

NAV-ot vagy a Munkaügyi hivatalt kérdezd meg, mert ez egy elég speciális kérdés, itt nem nagyon vannak járatosak ebben a dologban, ráadásul a válasz sem hivatalos.

Jómagam vállalkozó vagyok, hozzá nem értőként azt mondanám, nem lehetsz egyszerre a kettő, de mint mondtam, ez nem hivatalos.

Azért ha megkérdezted, visszaírhatnál, mi a válasz, mert én is kíváncsi vagyok rá :-)

2016. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérdezd meg az illetékes hivatalokat, viszont szerintem maga a tény, hogy van adószámod, semmit nem jelent. Bárki igényelhet adószámot, nem is jár semmilyen kötelezettséggel.
2016. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es, szerintem Te kevered az adóazonosító jellel.


Az adószámos magánszemély számlát bocsáthat ki, tevékenysége után adózni köteles.

18 év alatti nem folytathat vállalkozáshoz hasonló tevékenységet, ergo nem lehet adószáma csak adóazonosító jele.


"Mi az adószám és kiknek jár?


Az adószám Magyarországon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által kibocsátott egyedi azonosító az alább felsoroltak részére:


- vállalkozási tevékenységet folytató magánszemélyek,

- jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaságok,

- jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok. "

2016. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor holnap rákérdezek a munkaügyiben, egy pár hónapig tartó közfoglalkoztatotti szerződés miatt nem szeretném visszaadni.
2016. márc. 21. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:

# 3

Nem keverem. Az adószámos magánszemély nem vállalkozó. Pl. ingatlan bérbeadásra is elég egy adószám, és magánszemélyként kiadhatom az ingatlant. Adószámot igényelni pedig 3 perc. Ha épp nincs semmilyen bevételem, attól az adószámom még tovább él. Mennyire lenne reális, hogy ha nincs bevételem, akkor "vissza kell adnom" az adószámomat?

2016. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közmunka mellett eléggé le van korlátozva az ember, hogy mit csinálhat mellette és mit nem, keresgéltem, de nem találtam leírást róla, azért kérdeztem, hátha van valakinek tapasztalata ebben. Nem bérbeadás, hosszabb idő volt mire megkaptam.
2016. márc. 21. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Én álláskeresési járadék mellett váltottam ki anno az őstermelőit, adószámom meg már regisztrációkor megvolt bérbeadásra.


Álláskeresőként is lehetsz adószámos, de nem haladhatod meg az éves 600.000 Ft bevételt.


Mivel a közfoglalkoztatottak, az álláskeresőkből kerülnek ki, így az nem zárja ki egymást, de az egyéni vállalkozó már igen, mivel az biztosítási jogviszonyt keletkeztet, míg az adószámos nem.

2016. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Megkérdezni végül nem tudtam, mert nem kaptam vissza a közvetítési lapot, utánam is jó páran álltak, még a héten elvileg felhívják azt a pár embert, akiket felvesznek.

2016. márc. 22. 12:43
 9/9 anonim válasza:
Megkérdeztem a NAV-ot és lehetsz adószámos magánszemély közmunka mellett. Én is közmunka mellett fogom mostanában kiváltani az adószámot.:)
2016. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!