Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről rendelt terméket,...

Külföldről rendelt terméket, hogyan kell vámolni, hogyan kell elszámolni?

Figyelt kérdés

Összetett kérdés:


Egyéni vállalkozóként 3. országból (Ali) rendelnék kütyüket (1-3 dollárért). Számlát nem küldenek. Ha 22 (kb) euró alatt rendelek, akkor vámmentes.


De mi van, ha naponta rendelek 22 euró alatt. Mivel kereskedői célból rendelek, nyílván nem lehet ezzel szórakozni, hogy elkerülöm a vámügyintézést. (Kell egyáltalán kérnem a vámügyintézést?)

Ha jól tudom, csak azokat a termékeket adhatom el, aminek az eredetét igazolni tudom. De mi elég igazolásnak?



Ha kérek vámügyintézést, akkor levámolják és 27% áfá-t be kell fizetni. Mit vesznek alapul az áfa megállapításánál, ha nem kapok számlát? A banki átutalás bizonylatát és rendelés visszaigazolását?


Hogyan kell kérni a vámügyintézést?


Ha a vámügyintézés után kifizetem a vámot és az áfát, majd eladom a terméket, visszaigényelhetem az áfát?


Költségként el tudom számolni a termék árát (beszerzési ár + áfa + vám)?


Köszönöm.



2016. márc. 22. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
a magyar posta logisztika elintézteti neked, postánál érdeklődj ez iránt.
2016. ápr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szakértő is felértékeli a cuccot jó vámügyintéző megoldja ezt is de az lassítja a folyamatot, vagy ki is szelektálhatják és nem kapod meg.
2016. ápr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!