Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozó vagyok...

Ha egyéni vállalkozó vagyok és rendelek külföldről (pl. USA, Kína stb. , tehát nem Eu - s ország) terméket, alapanyagot, hogy tudom elszámolni a számlát?

Figyelt kérdés
Egyáltalán el lehet - e számolni, illetve milyen nyelvű számlát lehet elfogadni, valamint van - e valamilyen vámfizetési kötelezettségem, ha a megengedett szint alatt vagyok (ha jól tudom kb.40EFt)?

2016. jan. 21. 16:33
 1/2 Whispering Tree ***** válasza:
100%

Szia!



Költséget számla alapján tudsz, ez lehet idegennyelvű, de adóellenőrzés során neked kell gondoskodni a fordításról, ha kétség merül fel (ez nagyon ritka).


A kínaiak nagyon trógerek minden téren, tőlük jóra ne számíts, örülj, ha normálisan kapsz valami fabrikált számlát angolul.


A vámolás kötelező a rendszeres behozatalnál, de erre alkalmazz egy vámszakembert - ez megfizethető költség. Ha kis értékben hozol be, akkor használj DHL-t, vagy más nagyobb futárt, ők elvámolnak helyetted, benne van az árban.


Kínaiknál van még egy megoldás, amit privátban elmndok, ha érdekel.

2016. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
könyvelőd nincs?
2016. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!