Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent az amit nap mint...

Mit jelent az amit nap mint nap hallunk a tv híradóban, hogy ". a csalók fiktív számlák után ÁFA visszaigénylést követtek el"?

Figyelt kérdés
Konkrétan én azt nem értem, hogy mi az, hogy visszaigényelték fiktív számlák után? Ha a számla fiktív akkor az után nem is fizetnek be vállalkozási adót és így hogyan tudnák visszaigényelni? Vagy itt nem történik valós visszaigénylés csak próbálkoznak mert azt se tudják mit csinálnak? Nem vagyok pénzügyi szakember, csak idegesít, hogy nem értem mit mondanak a híradóban, pedig szinte nap mint nap mondják. Köszönöm, ha elmagyarázza valaki, hogy mit takarnak ezek a mondatok!

2016. márc. 24. 18:29
 1/3 Csurmi ***** válasza:

Itt egy láncról van szó.

X kft elad cuccot 127 egység ertekben. Ebből neki 27et be kell fizetnie az államnak 100at tart meg.

Költsége 50 egység volt. Erről az ÁFÁT ő vissza tudja igenyelni. Ami 13 egyseg.

X Kft nek van 27 befizetedo ÁFÁJA és 13 visszaigenyelheto.

Vagyis ténylegesen 13 egységet kell átutalnia penzben az allamkasszaba.

De X Kft nem akar 13 egységet befizetni.


Ekkor jön Y kft. Aki valószínűleg üres telken hajlektalan nevén van. Y Kft kiállít 50 egység plusz ÁFA (13) számlát. Zabot hegyezett papiron. A valóságban nem. (ezért fiktiv)

Ezt a számlát az X kft befogadja. Így X Kft nek semmit sem kell az allamkasszaba befizetnie. Hiszen itt az ÁFA 13 egységet elvileg kifizetette Y kftnek.

Y Kft pedig használ más fiktív Z Kft-t.

Az Y és Z Kft-t csődbe mennek és milliós milliárdos ÁFA tartozást halmoztak fel. De mit tud csinálni a NAV egy hajlektalanal?

2016. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Uh, azt hiszem kapizsgálom. És ezt hogy hogy "szabad" hogy nem találták még ki ez ellen a bomba biztos módszert? Komolyan mondom nincs olyan tv híradó amiben ne lenne benne a fenti mondat amit kérdeztem. :O :( Én mint becsületes állampolgár nekem ez kicsit olyan, mint ha én betartom a szabályokat de mások szarnak rá így olyan mint ha én lennék a hülye.
2016. márc. 25. 15:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól fiktív egy számla, hogy a rajta szereplő szolgáltatás igazából nem is történt meg, csak azért állítják ki, hogy az ÁFA-t vissza tudja igényelni az, akinek kiállították.


Nehéz utolérni ezt a dolgot, hiszen a NAV nem lehet ott minden egyes vásárlásnál, hogy előtte leellenőrizze, valós-e a szolgáltatás, tényleg eladták-e azt a TV-t, amit a számlára ráírnak. :)


Viszont utólag tudnak a dolgok után ballagni, hiszen ez a rendszer egy POLIP, sok karja van, és nehéz felgöngyölíteni.


Én igazából azt nem értem, hogy ha egyszer minden egyes ÁFA visszaigénylés előtt ellenőrzést tart a NAV, akkor miért lehet mégis belefutni ilyenbe...

2016. márc. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!