Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptunk egy készpénzfizetési...

Kaptunk egy készpénzfizetési számlát, de nagyon gyanúsnak tűnik, honnan tudom meg, hogy valós vagy fiktív a számla?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 08:50
1 2
 1/12 tetro ***** válasza:
Megfelel a formai követelményeknek, a cég nyilvántartásban szerepel?
2013. jún. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A céget kell megnézni, lehet nem is létezik.
2013. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mire kaptál számlát?!


Csak tudod, hogy vettél-e terméket vagy szolgáltatást azon a jogcímen amit kiszámláztak...

2013. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak lehet a cég nem valós, és nem tudja befógadni, ergó áfa és a ktg nem elszámolható, plusz őt is megáncigálják a NAVnál.
2013. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A cég létezik 2007 óta, a számlán feltüntetett adatok valósak, nem szerepel a fekete listán és nincs semmi negatív bejegyzés róla. Ettől a cégtől rendeltünk, de egy ismerősünkön keresztül, ő hozta a számlát is. Azért tűnik gyanúsnak, mert nyomtatással és hasonló jellegű dolgokkal foglalkozik a cég, mégis kézzel írott készpénzfizetési számlát állítottak ki, továbbá a megadott telefonon nem tudom őket elérni. Igazából nem a cégre gyanakodom, hanem a számla hozójára. Ezért szeretném tudni, hogy honnan deríthető ki a számla valós-e?! Köszönöm
2013. jún. 16. 23:32
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

A számla nyilván "valós", hiszen egy számla kiállításához semmi más nem kell, csak egy számlatömb, amihez bárki hozzáfér, esetleg egy cégbélyegző.


A kérdés az, hogy van-e alapja a számlázásnak, vagyis a terméket vagy szolgáltatást, amit kiszámláztak nektek ti igénybe vettétek-e. Ezt pedig csak te tudhatod.

2013. jún. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
65%
Fogod a számlát, elsétálsz a céghez, és megkérdezed, hogy ők állították-e ki.
2013. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Citation válasza:
50%

Csak közvetlen a számla kibocsátójánál tudsz érdeklődni.

A büntetésekre alapozott magyar közigazgatás nem enged tájékozódni azügyben, hogy ki vásárolta a számlatömböt. Ellenben brutálisan büntet, ha ilyen sztoriba kerülsz.

2013. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Palotás Imre ***** válasza:

"Ettől a cégtől rendeltünk, de egy ismerősünkön keresztül, ő hozta a számlát is."

Tehát az ismerősöd megkért, hogy fogadj be (számolj el neki) egy számlát, tekintettel arra, hogy ő maga nem számlaképes.

Mert ha nem ez lenne a helyzet, akkor magad is láttad volna a teljesítést, akár termék, akár szolgáltatás.

Hát én ilyesmibe nemigen mennék bele.


Egyébként attól hogy egy cég nyomtatással foglalkozik, nem

elvárás, hogy maga nyomtasson számlát. Sőt, ehhez APEH (NAV) által engedélyezett programot kellene használnia.

Helyette a többség kézzel kitöltött!! (és nem kézzel írott) számlát állít ki.

Amúgy annak is nézz utána, hogy mekkora értékhatárig szabad készpénzzel fizetni! Mintha hallottam volna valami korlátozásról, csak nem tudom, érvényes-e már.

2013. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szóval, hogy tiszta legyen az egész, a mi cégünk vidéken üzemel, jegyzőkönyveket készítünk, sok formanyomtatványra van szükségünk, amit itt vidéken nem készítenek el. Egy ismerősünk, aki régebben rendelt a cégüktől munkát (nem barát, nem egy szoros kapcsolat, ajánlotta, hogy sokat jár Budapestre és ismer egy céget, akik aránylag olcsón elkészítenék nekünk a nyomtatványokat és ő szívesen elhozza nekünk a terméket és a számlát kifizeti mi meg majd neki kifizetjük, ha odaadta a terméket és a számlát. Eddig ez teljesen legálisnak és korrektnek is tűnt, többször is elhozta nekünk már a megrendelést (ő adta le a rendelést mindig, mivel ő ismeri a céget)mindent rendben is találtunk, nem kutakottunk a cég vagy a számla után. Mostanában erről a személyről sok rosszat hallottam azért kezdtem gyanakodni, utána néztem a cégnek aki a számlát adta, teljesen rendben vannak, gondoltam telefonon utána érdeklődöm, de nem lehet őket utolérni, Budapestre pedig nem gyakran járok, hogy elmennék a számlával egyeztetésre. Ezért a gyanakvásom, mit tegyek, hogy ebből problémánk ne legyen, hogy tudnám leellenőrizni a számla hitelességét? Lehet a cégnek belőle problémája, ha beigazolódik a gyanúm? Köszönök minden választ!
2013. jún. 23. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!