Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rosszul töltöttem ki az...

Rosszul töltöttem ki az adóbevallást?

Figyelt kérdés
Adbevallást töltök ki egyetemistaként. Diákmunkából származott jövedelmem. Viszont a nyomtatványkitöltőben ott szerepel a 03-as lapon az első házasok adókedvezménye fülecske, ahova a program beírta a jövedelmemet automatikusan. Miután pedig nyomtatnám ki, látom hogy a nyomtatandó lapon is ott szerepel az első házasok adókevezménye, 1 melléklet. De hát házas sem vagyok, se nem töltöttem ki semmit erről, akkor miért szerepel ott...

2016. márc. 25. 19:19
 1/6 A kérdező kommentje:
1553-as nyomtatványról van szó
2016. márc. 25. 20:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor biztosan valamit rosszul csináltál, mert elméletileg "lehetetlen", amit írtál.


Ha munkaviszonyból származott jövedelmed, akkor a bevallás 1. sorába írod a jövedelmet, a bevallás 65. sorába pedig a munkáltató(k) által igazolt LEVONT! adóelőleg összegét.

Ez a munkáltatói igazoláson szintén a 65. sornál szereplő összeg lesz!


Ha így csinálod, akkor nem jöhet a probléma. :)

2016. márc. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj vissza a leges legelső oldalra, ahol még a nyomtatvány-lekéréshez raktad az x-eket, hogy magánszemély vagy egyéni vállalkozó, stb. stb. esetleg azon az oldalon olyan helyre is raktál x-et, ahova nem kellett volna, azért rakta be automatikusan a 03-as lapot + 1. sz. mellékletet is neked!!!
2016. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljesen úgy csináltam ahogy mondod. Csökkentett adattartalmú bevallást választottam, mert diákmunkásként úgy tudom azt kell. De az "öszevont adóalap első házasok kevezményével csökkentett összege" fülhöz automatikusan beírja nekem a jövedelmemet. Ez a gondom, és így a bevallásban is ott van.
2016. márc. 26. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A 1553-03-as lapon nincs olyan hely, hogy "jövedelem".


Ha a bevallás 21. soráról beszélsz, ahova beírta automatikusan a jövedelmed, akkor az nem baj, az egy összegző sor, ilyen szempontból jelentősége nincs, mivel azt mindenkinek beírja, ha van első házasok kedvezménye, ha nincs.

2016. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajj értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2016. márc. 31. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!