Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyeni vallalkozo voltam ezev...

Egyeni vallalkozo voltam ezev marciusagig. Marciusban vissza adtam a vallalkozasom. Szeretnek ismet vallalkozni de jelentos tb tartozasom maradt elozo vallalkozasambol. Milyen lehetosegem van hogy ismet vallalkozhasak?

Figyelt kérdés
2016. márc. 28. 16:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy befizeted a tartozásodat. Másmilyen nincs. Addig nem kapsz vállalkozói engedélyt, amíg tartozásod van.


"Ki nem lehet egyéni vállalkozó?

Egyéni vállalkozást nem alapíthat az a személy:


- akit gazdasági, vagyon elleni vagy a közélet tisztaságát sértő bűncselekmény miatt jogerősen, végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek (ameddig nem mentesült a büntetőítélet hátrányos jogkövetkezményei alól);

- akit egyéb szándékos bűncselekmény miatt egy évet meghaladó végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek (ameddig nem mentesült a büntetőítélet hátrányos jogkövetkezményei alól);

- akit valamely foglalkozástól a bíróság eltiltott, az ítélet hatálya alatt az abban megjelölt tevékenységre;

- aki egyéb jogszabályban meghatározott, a tevékenységre előírt foglalkoztatási tilalom alá esik;

- aki gazdasági társaságnak korlátlanul felelős tagja;

- akinek korábban kiadott vállalkozói igazolványát adó-, vám- vagy járuléktartozás, illetve adatszolgáltatási, nyilvántartási kötelezettség megszegése miatt visszavonták, és tartozását még rendezte;

- akinek adó-, vám- vagy társadalombiztosítási tartozása van ."

2016. márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!