Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi lehet szerinted egy...

Mennyi lehet szerinted egy KATA-s vállalkozó nettó jövedelme, ha bruttó 225 ezer forint a bevétele?

Figyelt kérdés
Tudom, furán hangzik a kérdés, de nem csak tippeket várok. ;)

2016. márc. 31. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
50 000-et kell becsengetni minden hónapban adóba, efölött éves 50 000 iparűzési adó szokott lenni, ennek az adott hónapra eső 1/12-ét még vond le.
2016. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
171000
2016. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

A fennmaradó kb. 170 ezer nem feltétlenül a nettó jövedelme, ugyanis a KATA-s vállalkozó nem számolhat el költséget.


Ha tehát megvesz 10 db valamit 1.000 ft-ért (10.000) és eladja darabját 2.000-ért (20.000), akkor neki a bevétele 20 ezer ft lesz, holott a nettó jövedelme belőle csak 10. ezer ft.

Sőt! Aukciós oldalakon való eladásnál még a vevő által utalt postaköltség is a bevétel oldalon szerepel, holott abból aztán igazán semmi haszna nincs az eladónak.

Nem beszélve a nyomtató tintapatronjáról, a számlatömbről, a vállalkozáshoz szükséges eszközökről, gépekről - ez mind, mind kiadás. utazási költségek, benzin, stb szintén.


Tehát nem, nem 170 ezer ft a nettó jövedelme.

2016. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Milyen koltsegei vannak? Lehet akar tizmillio minusz is...
2016. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én abból indultam ki az egyszerűség kedvéért, hogy alanyi adómentes, de ha kereskedik, akkor nyilván értelmesebb áfakörösnek lennie, és innentől tényleg nehéz kiszámolni. Mert az alanyi adómentest eleve olyanok választják, akiknek nincsen sok kiadásuk, ellenben az áfakörös meg valamennyit vissza tud igényelni.
2016. ápr. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, csakhogy 6 millióig lehet alanyi adómentes.

Ha áfa körös, akkor nem lehet könyvelő nélkül vállalkozni, az meg azért havonta jelentős összeget elvisz - ráadásul sokkal bonyolultabb az adózása is - nem biztos, hogy anyagilag megéri...


Többiek: na, akkor most magyarázzátok el nekem, hogy mi a búbánatért lett lehúzva a 3-as, 4-es válasz?

Fogadjunk, hogy aki lehúzott, egy sem KATA-s vállalkozó:

minden bizonnyal az irigykedő, minimálbérért dolgozó alkalmazottak, akiknek fogalmuk sincs az adózásról, csak azt látják: fúúú, mennyit keres!!

Kérdező, ne haragudj, de van egy olyan érzésem, hogy Te is ilyen célból tetted fel a kérdést: nnnna, most már le lehet húzni :D



A 3-as hozzászólásomban a SAJÁT példámat írtam le!

Nem a kereskedelem a fő tevékenységem, de a fő tevékenységemnél is van befektetés (eszközök, gépek), ott is van költség, közlekedési díj, stb.


És melléktevékenységként kereskedelem is van, és igen, megvettem 20 db valamit 1.000 ft/db-ért és eladtam 20x2.000-ért.

Attól, hogy nem számolhatja el a költséget, ATTÓL MÉG VAN!

Tehát nem, nem 171.000 lesz a nettó bevétele, de ezt a költségek ismerete nélkül nem lehet megmondani.

(jó szórakozást a lehúzásokhoz :D )

2016. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem helyes a feltételezésed. ;)
2016. ápr. 1. 20:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor bocs :-)
2016. ápr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!