Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén TB fizetés módja?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyszerűsített foglalkoztatással vagyok foglalkoztatva, napi bejelentéssel, eladóként. Az előző rendes, teljes értékű bejelentett munkaviszonyom óta kezd lejárni a 45 napos türelmi idő, ezért el akarom intézni, hogy fizetve legyen a TB-m és ne jöjjön később NAV-os bírság.

Úgy tervezem, hogy az illetékes munkaügyi központban igénylem a rendszerbe történő felvételemet, majd kezemben a határozattal vagy a hivatal, vagy a kerületileg illetékes szociális osztály/járási hivatal a szokott módon biztosítja a TB fizetését részemre.

A kérdésem az lenne, hogy ez így fog működni ezzel a bejelentési típussal, amiben vagyok, vagy máshogy néz ki esetemben?



2016. ápr. 3. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Ok, de előtte 1 évig kell együttmüködnöd a munkaügyi hivatallal, azt tudod, ugyr?

A tb nem jár automatikusan.

2016. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Így fog működni, ahogy leírtad, nem néz ki másként.

Az EFO ilyen szempontból nem számít kereső tevékenységnek.

Az 1 év (amit az első ír) az FHT-nél számít, a TB rendezést rögtön kérelmezheted.

2016. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkét választ, a másdodik kifejezetten hasznos volt, mert akkor megerősítette a gondolataimat. Már kétszer is voltam ilyen szakaszban, amikor automatikusan fizette a TB-t a kerületi szociális osztály. A különbség most az, hogy van ez a napi bejelentés, de mostmár akkor tudom, hogy kérni kell a TB-t mellé.
2016. ápr. 3. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Az fht-nél nem kell 1 év, egy főre eső jövedelemtől függ!

Ha lejár az álláskeresési, azonnal kérheted!

Sok siker kedves kérdező!

2016. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt a választ is köszi :) elég jól alakult egyébként, szinte mindennel tisztában voltam, a kérdésem egyfajta megerősítés keresés volt a gondolataimnak. 2 látogatásra volt szükség egy héten belül a munkaügyibe, gördülékenyen ment minden és majdnem maximális időre kaptam a támogatást is a munkaügyitől. Sajnos az egy főre eső jövedelem a családban kb. a 3x-osa a limitnek, így az FHT-t nemnagyon fogom megkapni véleményem szerint. A régi rendszerben még kaptam, ott nem kellett semmi különös, amint a munkaügyi kp-s határozattal bementem, automatikusan adták (II. ker önkormányzatról beszélünk). Ők vették át egyébként a TB járulék fizetését is a munkaügyitől.
2016. ápr. 7. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!