Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért vonja le a NAV, a...

Logout99 kérdése:

Miért vonja le a NAV, a teljes visszajáró összeget?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Sajnos van egy kisebb tartozásom a bank felé, amit a NAV vett kezelésbe.. ez tényleg nem nagy összeg, mostanra maximum 300 ezer forint lehet a tartozás. A következő lenne a helyzet...az adóbevallásom szerint, visszajárna 120 ezer forint. Tavaly szintén visszajárt 70 ezer, amit egy az egybe levontak, és belement a tartozásba. A kérdésem az lenne, hogy mit tudok ez ellen most tenni, hogy ne a teljes összeget vonják le/vegyék el, hanem csak a 30-50% - át. Van erre lehetőségem ?

Köszönöm a hozzáértő válaszolók segítségét!



2016. ápr. 5. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Lett volna: pl. ha részletfizetést kérsz a banktól vagy év közben apránként törleszted, akkor nem egyben venné le a NAV.
2016. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Törlesztettem, csak nem apránként, és nem folyamatosan.. Húszezret, hatvanezret, mikor mennyit utaltam a kártyára, amit leterheltek. Tehát most nem is tudok ezzel semmit kezdeni ? Mert ezzel a válasszal kisegítve sajnos nem vagyok.
2016. ápr. 5. 11:56
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

"Mert ezzel a válasszal kisegítve sajnos nem vagyok"


Nézd, mivel túl sokat nem árultál el a dologról, ezért én sem tudok sokkal többet mondani, csak találgatni: nyilván a tartozásodat a bank átadta a NAV-nak, aki inkasszó módjára hajtja be az összeget: ami pénz náluk van, viszi.

Első körben azt akartam írni, hogy próbálj meg a bankkal részletfizetésben megállapodni, de van egy olyan érzésem, hogy ezen a fejezeten már túl vagy, ez már inkább a végrehajtás szakasz szokott lenni... Gondolom, ez valami diákhitel lehet, amit felmondott a Diákhitel Központ és átadott végrehajtásra a NAV-nak- de ez is csak találgatás.

2016. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Márpedig nem tudunk mást tanácsolni:

beszélj a bankkal, egyezz meg velük, hogy részletekben közvetlenül őhozzájuk fogsz törleszteni, és vonják vissza a letiltási kérelmet, amit korábban elküldtek a NAV felé.

2016. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, holnap meg is próbálom elintézni! Megy mindenkinek a "lájk" :)
2016. ápr. 5. 18:23
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

" Sajnos van egy kisebb tartozásom a bank felé, amit a NAV vett kezelésbe"


Ez itt önmagában elég furcsa. Egy banki tartozáshoz a NAV-nak vajmi köze van. Konkrétan semmi.


Ha Te a banknak tartozol, akkor az valamilyen módon behajtja Rajtad, de biztosan nem a NAV-on keresztül.

Tehát a NAV nem a banki tartozásod miatt tartja vissza az adódból megigényelt összeget. A NAV akkor tesz ilyet, ha neki tartozol adóval, vagy valamilyen köztartozásod van, amit a NAV köteles hajtani. Ilyen lehet a szemétdíj tartozás, diákhitel tartozás, önkormányzati adótartozás, egészségpénztári, vagy nyugdíjbiztosítási, nyugdíjfolyósítási tartozás, kamarai tagdíj tartozás, földhivatali eljárási díj tartozás, törvényszék felé fennálló tartozás. Banki tartozást önálló bírósági végrehajtó hajt adott esetben, vagy valamilyen követeléskezelő szerv kezel.


Ha volt adó-, vagy köztartozásod, és arra tartja vissza a NAV a megigényelt összeget, akkor nincs mód arra, hogy csak egy részét tartsa vissza. Törvény "kötelezően" elrendeli neki, hogy a teljes összeget tartsa vissza. Nincs választási lehetősége.

2016. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
A Diákhitel Központ NAV-on keresztül hajt be.
2016. ápr. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok és még mindig nem igazán lehet tudni, hogy ez micsoda, így nem lehet normálisan válaszolni: ha diákhitel és a Diákhitel Központ femondta a szerződést, akkor az valóban átadja a NAV-nak, de akkor hiába megy be a bankhoz, a felmondott szerződésre már nem lehet részletfizetést kérni. Akkor a NAV-hoz kellene menni...

Szóval továbbra se nagyon vagyunk előrébb, csak találgatunk, mivel a kérdező nem árulta el, mi ez a tartozás?


"van egy kisebb tartozásom a bank felé, amit a NAV vett kezelésbe.. ez tényleg nem nagy összeg, mostanra maximum 300 ezer forint lehet a tartozás."


Mondjuk azért én 300 ezer ft-ot azért nem mondanék kisebb tartozásnak - meg ezek szerint a kérdezőnek sem az, ha 1 év alatt nem sikerült visszafizetni...

2016. ápr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Mondjuk azért én 300 ezer ft-ot azért nem mondanék kisebb tartozásnak - meg ezek szerint a kérdezőnek sem az, ha 1 év alatt nem sikerült visszafizetni..."


A tartozás egy millió forint volt, ahhoz képest elég kevés a 300 ezer forint... vannak svájci frank hitelesek, akiknek 20-30 millió forint a tartozásuk , és sorolhatnám.. 300 ezer forint az elenyésző ahhoz képest amennyi volt, és a többség tartozásának összegéhez képest... Tehát viszonyítás kérdése az, hogy mi a sok. Kicsivel több, mint egy év alatt törlesztettem vissza 370 ezer forintot, tehát nem azzal van a baj, hogy nem menne ill. nem megy a törlesztés. Volt rossz periódusa az életemnek, ezért nem tudtam törleszteni az elején úgy ahogy kellett volna az egyetem után ( valóban diákhitelről van ) . Már 2 éve külföldön vagyok, megmondom őszintén hogy hanyag voltam, és felelőtlen...nem foglalkoztam ezzel a dologgal. Aztán egyszer csak megjelent a NAV, hogy behajtsák a tartozást.. persze én nem voltam otthon, a szüleimet találták otthon.. azóta megy a visszatörlesztés, csak ez ugye kamatozik, követhetetlen. Ezért szeretném azt, hogy megkerüljem a NAV-ot, és közvetlenül törleszthessek..Ráadásul tavaly - tavalyelőtt, volt olyan időszak mikor itthon dolgoztam 2-4 hónapot, és az adóvisszatérítést egy az egybe lenyúlták, de az összeg nem csökken... nemtudom hogy naponta kamatozik-e, vagy milyen rendszerrel működik. Aztán most kapom megint otthonról is, meg jön a német adóbevallás is, és nem akarom hogy lenyúlják..inkább törlesztek egy meghatározott összeggel, amit tudok követni.


"Diákhitel Központ femondta a szerződést, akkor az valóban átadja a NAV-nak, de akkor hiába megy be a bankhoz, a felmondott szerződésre már nem lehet részletfizetést kérni"


De igen lehet, nem olyan rég írt vissza a Diákhitel Központ, és kérvényeznem kell a törlesztést. Nagyon segítőkészek, és 10.000 forintos havi törlesztést kínáltak fel. Úgyhogy minden rendeződött, tökéletes a törlesztőrészlet összege is, ennél többet fizethetek havonta, csak kevesebbet nem.


Köszi mindenkinek, főleg a hasznos válaszolóknak :)

2016. ápr. 6. 12:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

1,3,8-as vagyok:


Első válaszom:

"Lett volna: pl. ha részletfizetést kérsz a banktól... "

Erre Te:

"Mert ezzel a válasszal kisegítve sajnos nem vagyok"

Aztán valahogy mégiscsak ez volt a megoldás, ugye?? :-)



"A tartozás egy millió forint volt, ahhoz képest elég kevés a 300 ezer forint..."

Ja, csakhogy mivel az elején semmit nem voltál hajlandó elárulni, így csak találgattunk meg tipppelgettünk.

Szóval nem mi vagyunk a bénák, hanem máskor légyszi többet elárulni a részletekről és akkor mi is jobban tudunk segíteni - most futottam 3 kört, holott 1 is elég lett volna, ha az elején leírod pontosan.

Hidd el, nekem sincs olyan sok időm, csak szeretek másoknak segíteni - ha hagyják... :-)

2016. ápr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!