Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi pénzt kellenne fizetnem...

Mennyi pénzt kellenne fizetnem még, hogy a Navos jelzálogit töröljék az lakásom tulajdonlapjáról?

Figyelt kérdés
Rendeztem a TB hàtralékom, de tudom , hogy kell majd földhivatalnak 6600 ft-ot fizetnem., de a nav-nak mennyit kell?Decemberben 12000 ftról és 5000ft-nyi öaszegekről beszéltek.Sokan mondtàk , hogy nem elég a 12000 ft hanem mégegyszer ugyanennyit kell fizetnem.(az 5 ezer ft-ot nem kell mert visszavontam egy végrehajtàsi kifogàst aminek 5 ezer volt az illetéke)Valaki jàrt igy?

2016. ápr. 10. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
azért 12000 forintra jelzálogot nem jegyeznek, és nem is jegyezhetnek be ingatlanra, tehát nem kerek a történeted....
2016. ápr. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendeztem 300+jàrulékok összegét amit régebben bejegyeztek a lakàsomra jelzàlogként.De biztos, hogy kell fizetnem még , mert a földhivatal nem küldött csekket, levelet arról, hogy leveszik a jelzàlogot.Ezért kérdeztem.
2016. ápr. 11. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, kérd le a "Folyószámla egyenleget", mert ott látni fogod, hogy pillanatnyilag milyen jogcímen és mennyit követelnek tőled. Egyébként a földhivatalnak fizetendő összeg is azon látszani fog, az Illetékbeszedési számla címszó alatt!


Ha a TB hátralékodat ebben a naptári évben rendezted, akkor az ahhoz kapcsolódó késedelmi pótlék összegét, ami 2015. dec. 31-ig volt esedékes, majd valamikor nyár közepén fogják követelni, és ami idén jan. 1-től a befizetés napjáig esedékes, azt a késedelmi pótlékot majd csak a jövő év nyarán számolják.


Amennyiben a TB. hátralék valami ellenőrzés során derült ki, akkor a bünti a feltárt adóhiány 50 %-a szokott lenni, de ha ilyesmiről nincs szó, akkor nem tudom, milyen NAV-os fizetnivalót vársz még a késedelmi pótlékon kívül!

2016. ápr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 xswerdy ***** válasza:
Amennyiben rendezted azt a tartozást, amire a jelzálogot bejegyezték, akkor kell kapnod egy igazolást a jelzálog jogosulttól (NAV), hogy hozzájárul a jelzálog törléséhez. Ezzel mész ba a földhivatalba, és fizeted, amit kérnek.
2016. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A NAV az ingatlanon fennálló jogokat csak akkor törli, ha a tartozást teljes mértékben megfizeted. Tehát nem elég csak a tb. hátralék rendezése, hanem a járulékos költségeket is meg kell fizetni. Úgy, mint végrehajtási költségek, földhivatali eljárási díj stb.

Ezek szerepelnek a letéti kartonon (végrehajtó vezeti), az adófolyószámlán viszont nem.


Ha az összes tartozást a NAV felé megfizeted, akkor feloldják az ingatlant, amelyről mind a NAV küld írásbeli tájékoztatást, azzal együtt a végrehajtási eljárás megszüntetéséről is.

Onnantól kezdve a Földhivatal fog küldeni csekket a jog törlésének költségéről. Ez 6.600,- Ft lesz ingatlanonként és bejegyzett jogonként. Ehhez a NAV-nak más semmi köze.


Akkor lesz újból köze hozzá, ha a földhivatalnak járó eljárási költséget (törlési díj) nem fizeted meg a földhivatalnak. Ők akkor behajtási szándékkal átadják a NAV-nak (2016. január 01-jétől van ez), és kezdődik elölről az egész, de már egy másik végrehajtási ügyszámon.


A jelzálogjog bejegyzés díja 12.600,- Ft, a törlésének díja 6.600,- Ft ingatlanonként és jogonként (jogosultanként). Tehát ha Te tartozol a NAV-nak, valamint a szemétszolgáltatónak is stb., és a NAV a javukra is jegyzett jelzálogjogot, akkor az 2 x 12.600,- Ft jegyzési költséget jelent. A törlése ennek a két jognak pedig szintén 2 x 6.600,- Ft lesz.

Így kell számolni.

2016. ápr. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
... első válaszolónak írnám: Bizony bejegyeznek. Általában 10 ezer forintnál kezdődik, alatta nem szoktak, csak ha "muszáj" (nincs más, amiből megtérülne), mert nézik a tartozás-bejegyzési költség arányát is.
2016. ápr. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a vàlaszt, nem csak TB hàtralékot rendeztem hanem a kamatokat illetve amiket kellett.Kivéve a végrehajtói díjból ezek szerint van még 600 ft plussz a földhivatali díj.De holnap bemegyek azért személyesen, hogy pontosan mennyit kell még befizetnem.Az ügyfèlkapu jó ötlet, holnap el is intézem.:)
2016. ápr. 12. 09:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta sem jött semmi értesítő az adóhatóságtól, pedig 04.13-án a maradék 5600 ft-ot is rendeztem, (ügyfélkapun is néztem az egyenlegem, nulla ft) sem a földhivataltól(igaz a postásunk mostanság elég hanyag) , lehet ennek az az oka, hogy hiába a nav a ferenczi és társától függetlenül jegyeztette be az anno még fennálló tartozásom, de tavaly bekapcsolodott mint jelzálog jogosult( ha elárverezték volna a lakást, akkor mindenki, aki bejegyeztett a lakásra, szépen sorba megkapja az őt megillető összeget), lehet emiatt nem kell még kifizetnem a 6600 ft-ot a földhivatalnak, még legalább 1-1,5 évig?(amig a többi is lejár)
2016. máj. 21. 10:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a jelzálogjogosult bekapcsolódott a NAV-os végrehajtási eljárásba, akkor lehet, hogy emiatt várat magára még a dolog...
2016. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem emiatt, most kezdik felszámítani a késedelmi kamatot,azt nyilván bekell fizetnem(részletekben gondoltam) és majd azután kezdik meg a jelzálog jog törlését.

Amugy lefogják szedni egy már rendezett kis összegü bejegyzést is, most kaptam róla vh-tól levelet(pedig van másik két bejegyzés a végrehajtótól, ami csak 1 1,5 év múlva fog megtérülni )vagyis még sem kell megvárni amig az összes teljesítésre kerül.

2016. máj. 30. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!