Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV - Vámköteles külföldi...

NAV - Vámköteles külföldi termék - Hogyan?

Figyelt kérdés

Interneten át rendeltem külföldről egy telefont. Ma néztem rá a szállítási információkra, ahol ezt írták:

2016/04/09 07:22 (GMT-7): Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Címzett kapcsolatot

2016/04/06 18:32 (GMT-7): Vámköteles küldemény NAV Regisztráció / alatt postai vámeljárás

Mit jelent ez? mikor és milyen úton fognak megkeresni? Anyagilag mire számítsak, mennyit kell fizetnem majd? És hogyan, milyen úton? Mikor lesz a kezemben a mobil?



2016. ápr. 12. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg áfát és vámot kell fizetned - ha jól tudom, emailben fognak megkeresni, kérik majd, hogy csatoljad az utalásról szóló bizonylatot, mennyit fizettél a telefonért, stb. Azt nem tudjuk, mennyit fogsz fizetni, mert Nem írtad, mennyi volt a telefon meg a postaköltség.

Mikor lesz kezedben a mobil? Majd ha ez az eljárás lezajlott.

2016. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Addig is tanulmányozd ezt - kikerestem Neked:


[link]

2016. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
105$ mindennel együtt....
2016. ápr. 12. 09:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, de én most nem fogom kiszámolni, mert

1.- mennem kell

2.- azt még mindig nem lehet tudni, honnan rendelted.

Olvasd el a linkben lévő írást és számold ki.

2016. ápr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

27% Áfa+2,5% Vám. Beleszámít a postaköltség is.

Tértis levelet küldenek, ott leírják, hogy hogyan kell nyilatkoznod ezekről.

Emailba is lehet. Én a rendelésről és az utalásról is PDF-et küldök nekik. Ha több mindent vettem, de külön csomagba jön, akkor beleírom a levélbe, hogy az utalás összegében más is van, ezért úgy vegyék figyelembe.

Eddig mindig megúsztam :)

2016. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

105 usd az ilyen 28.500-29.000,- Huf

Erre olyan 9.000-14.000,- Huf értékben mennek rá extra, kötelezően fizetendő költségek. A postai hivatalos válasz, hogy "a vámkezelés időtartama 7 naptól - 30 napig terjedhet"!! Ha minden adatközlés időre és rendben lezajlott, kiszállítják neked a terméket. Nem csak áfát és vámot kellene rá fizetni!! A NAV fokozottan ügyel, hogy gazdaságunkat minél "fehérebbé" tegye, vigyázzon az állampolgárokra.


Akik úgy rendeltek eddig, hogy "lassú szállításos" 15-20-30 napos RAG számos konténerben kb 5000 csomag, ami előtt 5 vámos szúrópróba alapján kiválasztott 100 db.. elemzett, rendezett, fennakadt 5-10 db és büntetett a többi 90 vissza a maradék 4900 db-os konténerre és "MEHET" mert holnap ismét jön egy 5000 db-os konténer, azok meg fognak lepődni többnyire a jövőben^^

Tehát nem törvényszerű, hogy 5-6-8x nem akadtam fenn ezen a vámkezelésen és hopp-hop-hopp .. lehet olyan listára kerül a neved, ahonnan senki nem szed le és bármilyen csomagod is jön azután, megnézik név szerint.


Ha futárcéggel hozatod, automatikusan vámkezelésre megy MINDEN!

Persze ezek csak a felvezető körök .. sok apróság van még^^

További nagyszerű seftelgetést mindenkinek.

2016. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!