Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Aliexpressről rendelek (...

Ha Aliexpressről rendelek ( vagy más hasonló oldalról akár Ebay. ) 160-200 euró értékben akkor vámnál erre ráfizethetek, mert azt hallottam, hogy ilyenkor ráírják, hogy olcsóbb termék és így kikerülik?

Figyelt kérdés
Köszönöm:)

2015. dec. 4. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Vámon nem csak az értéket nézik, véletlenszerűen is lecsekkolják a csomagokat. Ha pl röntgenen látszik, hogy 5 iphone van egy dobozba, akkor hiába van ráírva 10 dolcsi, valószínűleg bukó lesz belőle. Nekem is felakadt vámon egy 11 ezer forint értékű csomagom, ami egy sima borítékba (pufisban) volt. Rajta is ültek több mint 2 hétig (ami olyan szinten szánalmas, hogy csak na. Kínából ingyenes szállítással 6 nap volt, amíg beért Magyarországra...) Volt olyan is, hogy vámköteles csomagomat le se szarták. (amit furcsállok, mert rajta volt az ár, és vámos matrica nélkül nem tudom, hogy hozta ki a posta. na mind1).

Szóval lehet trükközni az árral, de ha olyan a termék, akkor nem lehet elkerülni. Persze nagyban növeli az esélyt, ha nem túl nagy csomagról van szó.

2015. dec. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe az alábbi kérdést - pont erről van szó:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2015. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
már vagy 30-40 csomagot rendeltem de kisebb értékekben és most tervezek 50 ezer forint körül rendelni telót.
2015. dec. 5. 13:15
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: elolvastad, amit belinkeltem?

Kalkuláld bele, hogy ha megbukik a vámon - mint amit belinkeltem, akkor vagy veszni hagyod az 50 ezres telefonodat vagy fizethetsz, mint a köles + úgy tudom, garancia sincs a telefonra, ha 1 hét múlva kinyúlik...

2015. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értékelem az igyekezeted :) de itt azt olvastam, hogy csak kifizetem a vámot illetve az áfát és megkapom legrosszabb esetben: [link]

Mert ha belföldről rendelem akkor kb 30.000ft-al drágább...

2015. dec. 6. 21:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Érted, most ha kinéztem magamnak egyet, ami még jó árban is van akkor engedjen el és inkább rendeljem meg itt 30%-al drágábban? Eddig sok mindent rendeltem de kisebb címletekben viszont legutóbb rendeltem 90euró értékben 200 karkötőt... Most erre is rá tehetik a kezüket?? mert akkor rendeltem volna 10-es csomagokban és kész... :s
2015. dec. 6. 21:22
 7/11 A kérdező kommentje:
u.i. megint: Azért van itthon 30%-al drágábban minden mert rádobják még azt, amit esetleg ők fizethettek a vámon? Úgy tudom ez szúrópróba szerűen van, szóval nem biztos, hogy kell utána fizetni, de ha mégis én úgy tudtam, hogy az otthoni árát úgy se haladja meg az áfával meg a vámmal együtt :|
2015. dec. 6. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor "matekozzunk" egy kicsit :-)

50 ezer ft a telefon (160 euro) és tegyük fel, hogy ingyen posta van: ebben az esetben a a Vám 0-12%, vegyünk középarányt, 6% az 3.000 ft. Az ÁFA 27 %, az 13.500 ft, ez összesen 16.500 ft, így tehát kb.67 ezer ft-ba kerül a telefon, de csak akkor, ha ingyen postáznak. Ha van postaköltség, akkor a Vámot és az ÁFA-t a postaköltséggel növelt ár után kell fizetni - tehát még több lenne. Spóroltál kb. 10 ezer ft-ot (ha spóroltál, mert postaköltség+magasabb vámmal nem tudom, mennyire jön ki) és van egy telefonod, amire semmilyen garancia nincs + egy csomó bonyodalom vám, Áfa, küldeményt átvenni, stb.

Nem vagyok gazdag, de én nem tenném... Jobb szeretem, ha beviszem a szervizbe a garancia alatt és ingyen megjavítják :-) volt már rá példa...

De te tudod, a Te pénzed, a Te döntésed.


Nem, nem árulok telefonokat :-) , csak eladó vagyok 9 éve aukciós oldalon és nagyon sok problémás esettel találkoztam már, többek közt olyannal is, hogy a csomagokat dobálják, s szállítás alatt megsérült a telefon...

2015. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm újfent,de arra nem gondolsz, hogy itthon akitől veszem, ő is valahonnan onnan rendelhette??? Szóval egyszer már azt a telefont végig dobálták a határokon. 250 euró itthon, és 180-200 körül van külföldön. Az az 50 euró valóban nem vág földhöz és ad egy kis biztonság érzetet is, de mikor az ember csak diák és nem pár nap alatt keresi meg azt az 50eurót kicsit máshogy áll hozzá. :|

Köszönöm a türelmed újfent.

2015. dec. 6. 22:51
 10/11 anonim ***** válasza:

"250 euró itthon, és 180-200 körül van külföldön"

Jó, csak azt nem veszed számításba, hogy ha fennakad a vámon, akkor nem 200 euróba fog kerülni, hanem áfával és vámmal együtt szinte ugyanannyiba, mintha itthon vennéd. De Te tudod, én már nem "tépem" tovább a szám :-)

2015. dec. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!