Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Illeték bélyeg visszatérítése,...

Illeték bélyeg visszatérítése, hogyan? Többi lent.

Figyelt kérdés

Januàrban végrehajtàsi kifogàst nyújtottam be az adóhatósàghoz, melynek illetéke 5 ezer ft volt.De visszavontam, miutàn finoman utaltak rà, hogy nincs értelme.

(Ha utaltam volna hamarabb visszakaphattam volna az illetékbélyeg értékét )

Az az osztàly munkatàrsa , akihez beérkezett az iratom, annyit mondott , hogy majd utàna jàr ennek, de jó lenne tudni visszalehet-e kapni azt az 5 ezer ft-ot.

Talàltam az oldalon (nav) egy illeték visszautalàsi kérelmet, ami illeték bélyegre is vonatkozhat.Viszont ràkellene ragasztanom.Ezzel csak az a gond, hogy én nem kaptam vissza visszavonàs utàn az illetékbélyeggel ellàtott levelemet.

Ilyenkor mi a teendő?Kérhetek személyesen az ügyfélszolgàlaton ilyen nyomtatvànyt?Az az ügyszàm, amivel bekönyvelték a v.kifogàsom meg van természetesen.De a végrehajtàsi osztàly nem talàlja az emlitett iratot.:( Meddig vàrjak a ügyintéző jelentkezésére szerintetek? Addig ne csinàljak semmit?



#bélyeg #NAV #illeték #v.kifogàs #nyomtatvàny #visszautalàs
2016. ápr. 14. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem jár vissza ez az illeték, hiszen a végrehajtási kifogást benyújtottad. Az, hogy közben meggondoltad magad...

Ha megtalálják az említett iratot, a ráragasztott illetékbélyeget biztosan nem fogják "legőzölni" róla.


Benyújtottad, teljesen jogosan van rajta a bélyeg.


Az illeték visszautalási kérelem arra vonatkozik, ha még nem használtad fel a bélyeget, és nincs rá szükséged, akkor visszafizetik a kérésedre.

2016. ápr. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha visszavontam az eljàràst? Meg ügye nem a bélyeget kérném vissza, hanem az értékét.Mindegy, azért vârok pàr napot, aztàn felhivom az ügyintézőt , mert nem mondott olyat , hogy nem lehet.Gondolom nem egyszerű elintézni.Mondjuk nekem mindig bonyolult dolgaim vannak.:) Nagyon köszönöm kedvedvvà vàlaszoló!:)
2016. ápr. 15. 07:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem a bélyeget akarod vissza, hanem az értékét, de a visszaigényléskor rá kell ragasztani azt az illetékbélyeget, amelynek az árát visszakéred. Logikus... nem cserélem ki addig a szakadt tízezresed újra, amíg a szakadtat be nem szolgáltatod. :)


Tartom magam ahhoz, amit előzőleg leírtam, de ettől függetlenül kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a dolog vége.

2016. ápr. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ide vàg valóban a szakadt pénz példa, értem mire gondolsz , de azon filóztam, hogy nem kellett volna visszakapnom azt a dokumentumot , amire a bélyeget tettem?Meg, a nav oldalàt böngésztem azon egy szó sincs arról, hogy a v.kifogàst nem lehetett volna bélyegen fizetni.A leveleken is csak a fellebbezésről irnak.Ezek miatt mégis megpróbàlom a kérelmet beadni, aztàn majd meglàtjuk mi lesz :)
2016. ápr. 16. 15:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül belesem fogtam az egészbe, mert nem lett volna semmi értelme.Hivatkozhattam volna arra, hogy a végrehajtói osztály munkatársa miért mondta, hogy vissza lehet igényelni stb. , hogy x, y nem találja azt az iratot , amin az illetékbélyeg van, stb. de úgy is, az történne, hogy engem állítanának be "hülyének", úgy, hogy hagytam az egészet .
2016. máj. 21. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!