Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell csinálni ezt a...

Hogyan kell csinálni ezt a tartozik, követel, eszköz, forrás könyvelést?

Figyelt kérdés
Nem értem egyáltalán most már az egészet,év elején még csak eszköz és forrás meg tárgyi eszköz stb.. jött szóba,most pedig már olyan lett csak hogy tartozik követel és nem értem az egésznek a menetét. Van egy olyan mondat hogy a tulajdonos kivesz 3 miliót a bankszámlárol akkor a követelnél a bankszámla 3M Tartoziknál pedig pénz kivesz 3M most akkor ez mi? Valaki leírná nekem érthetően ezeket?
2016. ápr. 14. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Mérleg számlák, az 1-4 számlaosztály, amiből egy mérleget össze-állítasz. A mérleg egyik oldalán (tányérjában) az eszközök, a másik oldalán (tányérjában) a források, az egész akkor oké, ha a két oldal (tányér) egyenlő. Gondolj itt a régi u.n. patika-mérlegekre!!


Az 1-3 számlaosztály az eszközök, a 4. számlaosztály a források.

Eszközszámlán a növekedést a Tartozik oldalra, a csökkenést a Követel oldalra könyveljük, a 4-es számlaosztályban pont fordítva!!! Ezért lesz (ha jól könyveltél) a végén az Eszköz-Forrás egyenlő!!


Bank és pénztár számlák esetében azt figyeld, hogy a pénz hogyan mozog??? A gazdasági művelet során neked abból több lesz-e, vagy kevesebb???


Az általad írt példa esetében a bankszámládon a pénzed lecsökken 3 M Ft-tal, tehát a bankszámla-számládnak a Követel oldalára könyvelsz. A pénzt a bankból kivetted, a pénztárba (=pénztárcádba!!) beraktad, tehát a Pénztár-számládon a pénz összege nőtt = ezt a számla Tartozik oldalára könyveled.


Tessék megtanulni a kötelező mérleg-összefüggéseket is, és hogy melyik számla-osztály az eszköz-számla, és melyik a forrás-számla, mert ezek ismerete nélkül az életben sem fogsz tudni megtanulni könyvelni!!!

2016. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hú ez nekem most jól jön, köszönöm!
2022. jan. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!