Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felhasználási szerződést...

Felhasználási szerződést hogyan kell kötni, ha csak egyszer kell és nem vagyok számlaképes?

Figyelt kérdés

Laikus kérdés, előre is elnézést érte. Egyéni adószámom van (talán 7-es típusúnak kell mondani), de nincs társítva hozzá külön foglalkozás, jelenleg nem vagyok munkáltatói viszonyban. Felhasználási szerződést szeretnék kötni, annyit tudok, hogy ehhez nem kötelező számlaképesnek lenni. Mi ennek a menete? Milyen adatot adjak meg pluszban a megbízónak adózás miatt? (szerződésen név, cím, személyigazolvány-szám és átutaláshoz bankszámla szerepel) Ezen kívül kell mást megadnom? (úgy tudom, ilyenkor neki kell előre levonni adóelőleget és járulékot, ebben sem vagyok biztos)


Tényleg laikus kérdés, új vagyok ebben és csak egyszer van rá szükségem. Mi a felhasználási/megbízási szerződés menete, ha csak egyszeri, és ha nem vagyok számlaképes? Köszönöm!


2016. ápr. 18. 17:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írtam, nem 7-es adószámom, hanem csak egyszerű adóazonosító jelem van, tehát van egy adóigazolványom és ennyi. Elnézést.
2016. ápr. 18. 17:31
 2/3 horex ***** válasza:

Felhasználási szerződés??


Talán "egyszerűsitett munkaszerződés" lenne a neve.

[link]


Amit írtál, saját neved, cimed anyád neve sz.ig.szám adóazonosító jel/adóigazolványon/, TAJ

2016. ápr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 horex ***** válasza:
Igen, neki kell levonni az adóelőleget, és arrol kapsz tőle egy hivatalos/pecsétes papírt
2016. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!