Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell e adóbevallást készíteni,...

Kell e adóbevallást készíteni, ha nem volt 2015-ben "bevételem"?

Figyelt kérdés

2014-ben volt legális jövedelmem. aztán 2015-ben csak feketén tudtam dolgozni. Majd 2016-ban ismét volt egy darabig bejelentett munkám.


A 2015-ös évre ugye május 20-ig meg kéne csinálni a bevallást, de nincs konkrétan miről.

Ilyenkor nem kell semmit tennem vagy 0 FT-ról kellene egy bevallást csinálnom?


Neten keresztül szoktam kitölteni.



2016. ápr. 26. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
ha nem volt bevételed 2015-ben akkor nem kell semmit csinálni! Kivétel,ha kocsit, ingatlant ,nyereményből származód volt akkor viszont igen, ha nem vettél kocsieladásból vagy házeladásból másikat !
2016. ápr. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem volt semmilyen bevételed, jövedelmed egész évben, ami adóköteles lenne, akkor nem kell nullás bevallást sem csinálni. A feleslegesen beadott nullás bevallásokkal nem tud a NAV mit kezdeni, csak nyomja a papírraktár falát.


Azért írtam adóköteles jövedelmet, mert van olyan bevétel, jövedelem, ami nem adóköteles. Például nyugdíj, családi pótlék, GYES és vannak olyan bevételek, amelyeket nem kell bevallani valamilyen okból kifolyólag. Például az egyszerűsített foglalkoztatásból származót (alkalmi munka) bizonyos összeg alatt, vagy a fémhulladék leadásából származót, vagy a banki kamatokból származót, az erkölcsi kártérítésként kapott összegeket, stb.

2016. ápr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!