Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Május 2-án adtam le a családi...

Május 2-án adtam le a családi adókedvezmény igényt, melyben februári dátum van a magzat 91. napjánál. Az áprilisi fizumban már érvényes az adókedvezmény?

Figyelt kérdés
adókedvezmény

2016. máj. 10. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha még a bér számfejtése előtt sikerült a nyilatkozatot odaadni a munkáltatónak, akkor tudta érvényesíteni az áprilisi fizetéseddel kapcsolatban is. Ha május 2-án már a bér számfejtése készen volt, akkor csak a májusi fizetésednél tudja először figyelembe venni. Általában azért van az például, hogy tárgyhót követő hó 5-ig leadott, bérszámfejtés befolyásoló igazolásokat, nyilatkozatokat (táppénzes papír, családi kedvezmény nyilatkozat stb.) tudnak figyelembe venni az adott havi bér elszámolásához. Az utána érkezőket már csak a következő havinál, mivel a bérszámfejtés nem két pillanat, hanem egy nagyobb cégnél több napot is igénybe vesz. Elkésett igazolások miatt pedig nem fogják borítani akár több ezer ember számfejtését.
2016. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem nem,de gondolom màr kiderült. Én ìgy adtam le februàr elsején és azt mondtàk visszamenőleg nem lehet,tehàt majd a februàri fizumban kapom a kedvezményt.Ìgy is lett.
2016. máj. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden cég más, nálam simán lehetett akár 09-én is leadni a bérrel kapcsolatos bármit, le lett módosítva 10-ig.
2016. máj. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 10-én volt fizu és gondoltam, hogy adtam elég időt, hogy sikerüljön feldolgozni. Nem így lett. Azt mondták, boccs, majd legközelebb. Amúgy meg majd visszaigényelhetem.
2016. máj. 12. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!