Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA egyéb kategórába pontosan...

SZJA egyéb kategórába pontosan miket lehet beírni? Pl. Jogdíjat be lehet írni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Az adóköteles jogdíjról ugyanúgy adnak ki a bevalláshoz igazolást, mint bármely más bevallásköteles jövedelemről, bevételről.


Abból ki lehet indulni, hogy melyik sorba sorolandó.

2016. máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nekem pl. külföldről származik, és nem adnak semmi papírt


kérem az válaszoljon, aki tud

2016. máj. 13. 08:22
 3/7 anonim ***** válasza:

... akkor ezt a fontos információt is oszd meg máskor velünk... :)


Ha EU-s országból származik, vagy olyan országból, amelynek van Magyarországgal kettős adózást kizáró egyezménye, akkor nem kell a külföldön/külföldről megszerzett jövedelmet bevallani, ugyanis ott adózzák le. Kétszer pedig nem kell...

2016. máj. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

USA-val ha jól tudom van. Jól tudom?


Ugyanakkor nem értem mit adóznak le. Az ottani cég adózik a saját jövedelme után, de nem az enyém után.

2016. máj. 15. 00:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az USA-nak milyen adótörvényei vannak, csak a magyarországit ismerem.

Engedj meg egy telefont a NAV ügyfélszolgálatára, és akkor kiderül, hogy kell-e vagy sem...

2016. máj. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hetek óta teszed fel a kérdéseid erről, mindig csak részinformációkat közölve.

Ha már a neten nem nézel utána, akkor fogadd meg az előző kérdéseidnél válaszolók javaslatát:

Már többen és többször javasolták, hogy menj el egy könyvelőhöz, akinek megmutatod a papírjaid és elmondod részletesen, hogy mi van (volt)


De:

"3.4. Kamat, jogdíj

A magyar illetőséggel bíró magánszemélynek fizetett kamat vagy jogdíj (például a

szerzői jogdíj, a találmány felhasználásának fejében fizetett ellenérték) az

Egyezmények többsége szerint Magyarországon adóztatható. Ugyanakkor mindkét

jövedelemtípus esetében előfordul, hogy egyes Egyezmények a jövedelem

adóztatásának jogát – meghatározott mértékig – a jövedelem forrásának állama

számára is lehetővé teszik. Amennyiben a jövedelem mindkét államban adóztatható, az

osztaléknál leírtak megfelelően alkalmazhatóak.

nav.gov.hu/.../4._fuzet___Maganszemelyek_kulfoldrol_szarmazo_jovedelmenek_ad..

2016. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, hasznos, de a most feltett kérdésre szeretnék választ kapni az én esetemtől teljesen függetlenül, aki az eredeti kérdésre tud válaszolni, vagy valami hivatkozást adni, hálásan megköszönném
2016. máj. 15. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!