Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Taxiztam saját autóval mint...

Red5 kérdése:

Taxiztam saját autóval mint alkalmazott 1 kft-nél.4éve abbahagytam és a NAV. Rajtam kéri számon a számlákat, slejfniket, stb. Én mindent leadtam kilépéskor Jogos ez a követelés? Nem én voltam a cégtulaj. Üzembentartója a kocsimnak a kft volt viszont.

Figyelt kérdés
Csak egy munkaszerződésem van,cégbéllyegzővel,de nincs aláírva.Ez baj?

2016. máj. 13. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:

- Baj, ha a cég nem jelentett be mint alkalmazottat a nav-hoz, tehát fekete foglalkoztatás

- ekkor valóban mondhatja bárki, hogy te akkor vállalkozói nélkül, saját szakálladra taxiztál

- ha az aláírás nélküli munkaszerződésben egyébként a cégnek pontos neve-címe-adószáma stimmel, és szerepel rajta egyéb azonosítható adat is... akkor esetleg...


A kocsi tulajdonjoga a tied volt, de hogy az "üzembentartó" a kft volt, erről is külön szerződés-megállapodás kellett, ... abban már lennie kellett aláírás, bélyegző, stb. stb. = egy esetleges közúti ellenőrzéskor a rendőrség az ilyesmit mindig ellenőrizte...

2016. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod. A munk.sz.-ben van 1 céges béllyegző,cégnévvel címmel,adószámmal a munkáltató rovatban. A kocsimra pedig kellett engedély a sárga rendszámhoz erről van még 1 meghatalmazásom a kft-től szintén lepecsételve ,az alá is van írva.De sajna elvan szakadva félig, pont a dátumozásnál,de azon kívül minden olvasható rajta.Ez gondolom megvan a banknak is?!
2016. máj. 15. 08:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Még azt kellene valami papírral igazolnod, hogy te ott alkalmazottként dolgoztál, és nem a "saját szakálladra" taxiztál, éppen ezért, amikor a munkaviszonyod megszűnt, az összes papírral leszámoltál a munkáltató felé.


- be voltál-e jelentve mint alkalmazott

- kaptál-e valami bérkifizetési papírt

- kaptál-e kilépéskor igazolást, az ott megszerzett, összesített jövedelmekről, a levont adókról, ...


Ha ilyesmit nem tudsz előkotorni, akkor még "esetleg" más munkatársakkal (=be nem jelentett taxizós kollégák) tanúkénti meghallgatásával, nyilatkozatával, miszerint az a cég senkit sem jelentett be alkalmazottként...

2016. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És szerinted itt milliós birságokról beszélünk?50000km állapitottak meg kocsifutásként összesen.Vagyis az összes áfát büntetésestöl rajtam követelhetik a fuvarok után?Ha csak azt mondja a nav.hogy 25eKm fuvar volt,akkor annak az áfája kb.1mill+bírság?!?!
2016. máj. 15. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Szóval egy valamit kell megérteni:

- vagy be tudod bizonyítani, hogy akkor alkalmazott voltál, és minden felelősség a munkáltatódat terhel

- vagy marad, hogy "a törvények nem ismerete nem mentesít a felelősség alól" verzió, és viseled a következményeket!

2016. máj. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi a fejlemény??
2016. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!