Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka után szükséges...

Diákmunka után szükséges adóbevallást készíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron dolgoztam 3 napot egy diákszövetkezetbe (körülbelül 3000 forintot kerestem). Nem tudom,hogy kell-e adóbevallást csinálnom. Köszönöm a segítséget.

2016. máj. 17. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Kell. Adóztál utána így azt be is kell vallani.
2016. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a diákszövetkezet milyen jogviszonyokban foglalkoztatja a diákokat.

Többféle jogviszonyban lehet dolgozni, és ez teljesen független attól, hogy diák vagy vagy sem.


A különböző jogcímeken megszerzett jövedelmekre különböző előírások vonatkozhatnak.

Ha munkaviszonyból származott az a 3 ezer forint, akkor kell bevallást készíteni, de ha mondjuk egyszerűsített foglalkoztatás keretein belül (EFO, vagy alkalmi munka) kerested meg, akkor már nem.


Tehát jó lenne tudni, hogy milyen jogviszonyban szerezted azt a 3 ezer forintot. A foglalkoztató által kiadott igazoláson ez is szerepel.

2016. máj. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!