Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA bevallásban GYED összegén...

SZJA bevallásban GYED összegének meghatározása nem egyértelmű. Hogyan számoljak? (SOS)

Figyelt kérdés

SZiasztok!


2015-ben az alábbi jövedelmeim voltak: gyed (március végén járt le), szabadság "megváltás" a régi munkáltatómnál, normál munkabér júniustól az új munkáltatómnál.

Sajnos, a gyedről kapott tavalyi évre vonatkozó igazolást nem találom, és az idő szűke miatt nem is kérném újra.

Az új munkáltatóm olyan igazolást tudott kiállítani, amiben a GYED nem szerepel, csak a szabi megváltás.

Az EBEV-en keresztül le tudtam tölteni egy olyan tételes kimutatást, ami az összes adóköteles jövedelmet tartalmazza a tavalyi évre, havonta, kifizetőnként.

Viszont a GYED esetében 4 hónapot tartalmaz (mint bevallási időszak egy hónapot el van csúszva, de mint biztosítási időszak, jót ír: azaz amit februárban kaptam kézhez, az ugye januárra vonatkozna, de bevallási időszaka február és a biztosítás időszaka január).

Ilyenkor hogy kell számolni? Mind a 4 hónappal, vagy csak az utolsó hárommal?

Köszi előre is a segítséget.



#GYED #SZJA #járulék kimutatás
2016. máj. 18. 06:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Add be gyed nélkül, kérj egy igazol@st az oeptől és helyesbíts, önellenőrizz. Mszemélynek igazol@sok alapján kell bevallást beadnia.
2016. máj. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A GYED szivítós ebből a szempontból (nekem is tavaly járt le).

Nem úgy van, mint a munkabér, hanem a kifizetés ideje számít ott.

Ezért van 4 hónap, mert amit januárban kaptál (decemberit), azt is bele kell írni a bevallásodba.

Úgyhogy nyugodtan írd be, mert 2014-ben meg csak novemberig írtad be.

2016. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg arról van szó, hogy adóév váltás volt közben, és a 2014. decemberi GYED-et 2015. január 10-e után fizették ki, tehát ezért az már a 2015. adóévhez számítódik.


Minden kifizetésnél így van. Ha az előző évben szerezted meg, de a következő év január 10-e után fizetik ki, akkor már nem az előző évihez kell számolni, hanem a következő adóévhez csapjuk hozzá.


Nálad is erről lehet szó...

2016. máj. 19. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem így van 3-as.

A gyed olyan, mint pl a gépkocsi költségtérítés. Ahhoz a hónaphoz tartozik, abban a hónapban számít jövedelemek, amelyikben kapja az ember. Gyedet mindig 10-e előtt fizetnek ki, mégis a januárban kapott (decemberi) is az új évhez tartozik.

Tudom, mert 3 évben is adtam be bevallást gyedről, mindegyik évben így volt.

2-es voltam.

2016. máj. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A GYED-et nem tudom, hogy mikor fizetik, de ha csak a bevallási időszak eltolódása miatt lát 3 hónap helyett 4 hónapot, és nem azért, mert a fenti határidőn túl fizették ki neki az ellátást, akkor 3 hónappal kell számolnia. De ha azért lát 4 hónapot, mert eleve a következő adóévhez kell számítania egy decemberi ellátást, akkor 4 hónappal kell számolnia.


Mivel nincs előttem, hogy a kérdező konkrétan mit látott, ezért konkrétumot én sem tudok mondani, azért is írtam úgy, hogy lehet, hogy erről van szó. De a már említett kifizetési határidő korlát létezik még akkor is, ha Te ezt nem így gondolod.


Én nem a bevallásomból tudom, hanem az adózás rendjéről szóló törvényben leírtak miatt.

2016. máj. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazolás alapján kell kiállítani, ennyi. Amiről nincs igazolás, nem tehető be a bevallásba (és nem kell figyelni az igazoláson a hónapokat, a pénzbeli ellátások mindig köv évre kerülnek át év végén)

Két lehetőség: beadod a gyed nélkül, kérsz igazolást és helyesbítesz vagy önellenőrzöl, vagy pedig teszel bejelentést (a mai nap a határidő), és novemberig beszerzed az igazolást és pótlod a bevallást.

2016. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!