Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor hogy is van? Hogy...

Donmogyoróscsirke kérdése:

Most akkor hogy is van? Hogy Tudhatnám meg mi a helyzet a TB-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
November közepéig iskolában voltam, majd megszüntettem a tanulói jogviszonyt, és feketén dolgozni kezdtem, tehát nem voltam bejelentve. Most áprilisban volt bejelentett munkahelyem egy hónapig, és máshova szeretnék dolgozni menni. Mint tudatlan fiatal kérdem, most akkor mi a helyzet a TB-vel? (Azóta semmilyen orvosi ellátást nem vettem igénybe). Kell-e fizetnem, és ha igen mit, esetleg a mennyi kérdésre hol tudom meg a választ? Mekkora lehet a kamat ez esetben? Hozzáértők / ebben tapasztalt emberek kérem segítsenek!

2016. máj. 18. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, kell fizetned, függetlenül attól, hogy jársz-e orvoshoz.

NAV tud adni csekket, havi 7.000 Ft.

2016. máj. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki kellene fizetned a tb-t decembertől márciusig, az mindegy, hogy nem vetted igénybe az ellátást. A havi díja kb. 7 ezer Ft (ennél pár forinttal kevesebb, nem tudom, hogy teljesen pontosan mennyi, mert változni szokott). A kamat nagyon alacsony. A legjobb lenne, ha bemennél a helyi NAV ügyfélszolgálatra, adnak egy csekket és befizeted. Vagy hívd fel őket telefonon és akkor esetleg átutalással is tudod rendezni, de az bonyolultabb jóval a nav-nál, mint a személyes ügyintézés.
2016. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm!
2016. máj. 18. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:

2015. évben havi 6.930,- Ft az egészségügyi szolgáltatási járulék összege.

2016. évben 7.050,- Ft.


A tanulói jogviszonyod megszűnését követő 45. napig passzív jogú vagy, ami annyit jelent, hogy az alatt nem kell fizetned ezt a járulékot. Ha a 45. napig nem tudsz elhelyezkedni biztosítással járó jogviszonyban, vagy egyéb olyan ellátást nem kapsz, amely mentesít a járulék fizetése alól (példaként: GYES, nyugdíj, ápolási díj stb.), akkor fizetned kell a 46. naptól ezt a járulékot. Teljesen független attól, hogy jársz-e orvoshoz, vagy sem.


A járulék fizetése alá kötelezően be kell jelentkezni a NAV-nál a T1011-es számú nyomtatványon. És kijelentkezni is ugyanezen nyomtatványon kell, kivéve, ha munkaviszonyt létesítesz, mert akkor a munkáltató bejelentése alapján tudni fogják, hogy elhelyezkedtél, és onnantól kezdve nem kell magad után fizetned ezt.


Mivel írod, hogy áprilisban volt bejelentett munkahelyed, ezért annak megszűnése után annyi ideig nem kell magad után fizetned a járulékot, amennyi ideig a munkaviszony fennállt, de maximum 45 nappal számolhatsz. Tehát ha 47 napig állt fenn, akkor 45 napig, ha 32 napig állt fenn, akkor 32 napig.


Neked a tanulói jogviszonyod megszűnését követő 46. naptól a bejelentett munkaviszony előtti napig kell járulékkal számolnod jelenleg.

2016. máj. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2016. máj. 19. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!