Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valamit rosszzul töltök ki...

Ha valamit rosszzul töltök ki az adóbevallásomba, akkor mire számíthatok? Most töltöm ki először.19/F

Figyelt kérdés
2016. máj. 19. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt sem tudom, milyen nyomtatvány kell. Segíts, légyszi. 17/L
2016. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszer egy sorral lejjebb irtam vmit. Küldött levelet a nav, hogy ellenöriztek, hibat talaltak, csatoljak, hogy ök hogy javitottak ki, ha sztem is jo ugy, akkor semmi teendöm. Ugyhogy nem kell aggodni.
2016. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan jellegű, amit a saját nyilvántartásuk alapján is tudnak javítani, akkor hivatalból megteszik és értesítenek róla. Ha nem szólalsz fel ellene, akkor úgy veszik, egyetértesz vele. Ezek általában számszaki hibák szoktak lenni.

Ha hivatalból nem tudják javítani, akkor felszólítanak javításra, vagy "berendelnek".


Ha olyan jellegű a hiba, hogy a saját nyilvántartásukból nem tudhatják (például bérbe adsz ingatlant és elfelejted bevallani a belőle származó jövedelmet), és egy ellenőrzés során kibukik, akkor sajna büntetés lesz belőle. Ez az "eltitkolta" kategória.


Tehát sok minden múlik azon, hogy milyen jellegű a probléma...

2016. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Semmit. Leszarják úgy is.
2016. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!