Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adóbevallást csináltatnom...

Kell adóbevallást csináltatnom, ha az elmúlt évben nem volt bejelentett munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Sajnos 2015-ben nem volt állásom, beugrókból éltem alig-alig.

Munkanélküli ellátást sem kaptam.

Mit kell tennem?



2016. máj. 19. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha volt valamilyen adóköteles jövedelmed, (pl. efo mentesített keretösszeg fölötti rész), akkor igen.

Ha nem volt, akkor nem.

2016. máj. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 19. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
és ha csak munkanélküli volt, más nem? Ebben a cipőben vagyok én is.
2016. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképpen le kell adni egy 0-ás bevallást!

Kitöltöd a releváns mezőket h 0 forint és beadod. De ennek meg kell lennie.

ugyanígy voltam én is tavaly, nem adtam le, mert minek, gondoltam naivan, aztán jött a bünti....

2016. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Már elnézést kérek az előttem szólótól, de azért, hogy nem volt bevallásköteles jövedelmed, és ezért nem is adtál le bevallást, nem fognak megbüntetni. Ez baromság, valamit nagyon félreértettél akkor, vagy kicsit lódítottál magaddal kapcsolatban.


Nullás bevallást pedig nem kell csinálni! Én sem teszem évek óta, mivel nincs mit bevallani. Nem fog büntetni a NAV, mivel nem csak ő, hanem én is ismerem az Adózás rendjéről szóló törvényt, és azt is, hogy mit ír elő. Hát nem azt, amit Te állítasz.


Ha 2015. évben semmilyen adóköteles jövedelmed nem volt, akkor nem kell bevallást készíteni, hiszen nincs miről. Ha álláskeresési járadékot kapott valaki, az adóköteles jövedelem, tehát a bevallásban kell szerepeltetni. Még akkor is, ha csak az volt neki az adóévben.


A bevallás kitöltési útmutatójának teljesen az elején van egy felsorolás, ami ismerteti, hogy mikor nem kell bevallást benyújtani. "A nem volt adóköteles jövedelmem az adóévben" szintén szerepel közötte.

2016. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kóródi Istvánné válasza:
0%
Szerintetek az alkalmi munkavállalásból származó pénzt (16 napot dolgoztam 76000.-ért egész évben be kell vallani?
2016. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell, mivel az adó alól mentesített keretösszegben van a részedre kifizetett jövedelem.
2016. máj. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!