Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lehet bejelentett munkám, ha...

Lehet bejelentett munkám, ha az elmúlt fél évben nem fizettem TB-t?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi, hogy okozhat e problémát bejelentett munkánál, hogy az elmúlt 7-8 hónapban nem volt fizetve a társadalombiztosításom. Mert szeretnék jelentkezni egy munkára, de aggaszt ez a TB dolog, mert nem tudom, hogy ez hogy működik. Elvileg a munkaadó fogja fizetni a TB-t, ha felvesznek, de az vajon baj e, hogy van kb fél éves elmaradásom TB ügyben...? :-/
2011. júl. 25. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
max visszamenöleg kifizeted a 8 honapot azaz 40 ezer ft ot az apehnak kell fizetni
2011. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A legrosszabb, ami történhet, hogy a NAV kiszámlázza neked azt a nagyjából 40ezer forintot (havi 5100), amivel el vagy maradva. Ezzel együtt nincs automatikus ellenőrzés, amikor bejelentenek valahol, így ennek minimális az esélye.
2011. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne dolgozhatnál? Persze hogy dolgozhatsz. majd az oep behajtja az elmaradott összeget.
2011. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg minél tovább húzod tb-fizetés nélkül, annál magasabbra nő ez az összeg, így neked is érdeked, hogy minél hamarabb bejelentett munkád legyen.
2011. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom kifizetni az elmaradást, pont ez a baj. Legalábbis most a közeljövőben nem, max 4-5 hónap múlva, vagy több... És itt a lényeg, hogy ha van elmaradás, attól még dolgozhatok e úgy, hogy a munkahely fizeti a TB-t, vagy a kettő üti egymást. Tehát arra gondolok, hogy a munkaadó csak akkor tud TB-t fizetni, ha az elmaradás is ki van fizetve, így viszont, ha nem tudja fizetni a TB-t, akkor dolgozni sem tudok az elmaradás miatt. Mert az elmaradást biztos nem tudom kifizetni még jó hosszú ideig, de ha munkám emiatt nem lehet, akkor dolgozni sem tudok, így meg a TB csak halmozódni fog örökké.
2011. júl. 25. 14:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Nem kell rendezni az elmaradást ahhoz, hogy bejelentsenek és járulékokat fizessenek utánad. Tulajdonképpen annak is nagyon minimális a valószínűsége, hogy a bejelentéskor a NAV-nál utánanézzenek a gépben az eddigi jogviszonyodnak. Automatikusan nincs ilyen ellenőrzés.
2011. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen a válaszokat.
2011. júl. 25. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!