Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV 16T101-es nyomtatvány...

A NAV 16T101-es nyomtatvány kitöltendő részéhez hogy tudnék végre hozzájutni?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a nyomtatványkitöltő programot, megnyitottam a nyomtatványt, de mindig csak a 24 oldalas kitöltési útmutatót adja, magát a kitöltendő részt nem találom. Mit csináltam rosszul?

2016. jan. 26. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Innét a nyomtatványt (első sor) és az alatta levő "Sugó"-t = kitöltési útmutató.

Én nem nyitottam meg, mert ezen a gépen nincs fent az alap-programom, de ennek jónak kellene lennie.

2016. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a nyomtatványt nyitod meg, hanem a kitöltési útmutatót, azért nem találod a kitöltendő részt.

Nem a PDF-et kell megnyitnod a honlapról, hanem a 16T101-est az ÁNYK-ból.

2016. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És az ÁNYK-ba hogy lehet beletenni? Mert már minden letölthetőt letöltöttem, az ÁNYK-m meg olyan üres, hogy csak na, egy fia nyomtatvány sincs benne...
2016. jan. 26. 14:38
 4/8 anonim válasza:
Kérdezném, hogy sikerült-e? Ha igen hogyan, mert én is ezzel küzdök ebben a csodálatos országban:)
2016. jan. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, sajna, mivel egyelőre - mint látható - még nem érkezett használható információ a kérdésre, önerőből pedig ennyire voltam képes. Azért ha te mégis rájönnél a dolog nyitjára, kérlek, tudasd! Köszi! :)
2016. jan. 28. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a síma ÁNYK kell, ami ezer évvel ezelőtt volt, hanem az ANYK-AbebJawa. Ez az alap-program, legyen meg a gépeden, és utána már majd ebbe rakja bele a nyomtatványt, amit letöltöl. És ahogy írtam, először a nyomtatványt, utána a sugót, és akkor már helyben is vagy!!!
2016. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
85%

én is ezzel szenvedtem ma...

kiinduló link:

[link]

1. az egy dolog, hogy ÁNYK telepíteni kell (Általános Nyomtatványkitöltő (ÁNYK) program telepítése), de...

2. a nyomtatványt is külön telepíteni kell. (16T101 nyomtatványkitöltő program telepítése)

3. itt valószínűleg még a java-t is újratelepítteti veled, telepítsd, ha megkérdezi, h régi java verziót törölsz-e, okézd le.

4. ha végigszenvedted, akkor telepítsd a nyomtatványt végre :)

5.ezután nyisd meg az ÁNYK programot

6.Adatok menü/Új nyomtatvány...

ott a felugróban a sablonok közt elvileg megjelent a 16t101 (ha nem, akkor passz)

7.Ha igen, akkor örülj :) és nyisd meg

8. mai extra felfedezésem: ha több nyomtatványt is ki akarsz (vagyis ki kell) töltened, akkor érdemes a szerviz menüpont/törzsadatok-nál elmenteni az összes adatodat. ha ez megvan, akkor az új nyomtatvány nyitásakor nemcsak nyimtatványt, hanem adózót is választhatsz, és kitölti az adataidat (elméletben - gyakorlatban nem mindig mindent...)

2016. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, bár egyelőre pihentetem a témát, de mindenképp hasznát veszem majd a tapasztalatodnak!

Köszi! :)

2016. febr. 4. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!