Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van akkor, ha az adobevalla...

Mi van akkor, ha az adobevallasombol kimaradt egy félnapos alkalmi munka? Be lehet ezt utolag küldeni vagy mindenképp büntetés jar erte?

Figyelt kérdés
2016. máj. 23. 23:33
1 2
 1/11 crudy ***** válasza:
70%
Ha a hivatal számításai és a te bevallásod eltérő akkor kiküldenek egy levelet a dologról és tudod pótolni.
2016. máj. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tenyleg ennyivel meguszhatom? Mindenkitől azt Hallottam hogy többszázezres büntetés jar erte
2016. máj. 24. 07:29
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Első körben semmiféle büntetés nem jár, meg eleve, tud a NAV egyáltalán erről a félnapos munkáról?
2016. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elvileg igen, csak ez meg tavaly nyáron volt es én el is felejtettem, hogy voltam ott dolgozni. Azert nincs meg, mert e-mailben kuldtek volna a papírokat vagyis Elvileg kuldtek is csak nem kaptam meg, es ez most derült ki. Van aki azt mondja ne foglalkozzak vele, mert egyebkent meg diák vagyok es azt hiszem talan 180 ft adot kell fizetnem... Tehat azt monjak nem pont velem fognak foglalkozni de azert én nagyon tartok tole, hogy kaptam Aznap kb hatezer forintot es megbuntetnek tobbszazezerre :(
2016. máj. 24. 07:52
 5/11 anonim ***** válasza:
önellenőrzéssel most is tudod helyesbíteni, ha egyáltalán van mit.
2016. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak most meg nem válaszolnak az e-mailemre... Direkt irtam mat reggel, hogy kuldjek el ujra a papírokat de nem küldik..
2016. máj. 24. 12:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun meg tudod nézni, hogy mikor, ki, mennyivel jelentett be.

Szempontodból lényegtelen, hogy fél napot, vagy egy napot dolgoztál, az számít, hogy mennyi pénzt kaptál (papíron)

Ha az egyszerűsítettből származó jövedelmed napi átlaga meghaladja a mentesített keretösszeget, akkor szerepeltetned kell az adóbevallásban és adóznod kell utána.

Ha nem haladja meg, akkor be sem kell vallanod.

Ha meghaladta, akkor csinálj önellenőrzést. Ha nem megy, menj be a NAVhoz és kérj segítséget.

2016. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Es ha holnap Bemegyek a NAV-hoz es mondom, hogy onellenorzest szeretnek csinalni akkor odafogjak adni a szükséges nyomtatványokat? Vagy mit kell kérnem?

Mert anya könyvelője fogja szerintem megcsinálni.

2016. máj. 24. 14:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyebkent 6400 ft-ot
2016. máj. 24. 14:24
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Anya könyvelője a gépén meg tudja csinálni, nem kell hozzá külön nyomtatványt kérned.
2016. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!