Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 6 éve nincs adóbevallásom!...

6 éve nincs adóbevallásom! Így útólag megcsináltathatom e? Számítanom kell büntetésre stb?

Figyelt kérdés

2010. Májusában leérettségiztem 18 évesen. Addig ugye nem kellett ilyenekkel foglalkoznom. Érettségi után 2 hónapig dolgoztam bejelentve egy gyárban (jabil) majd külföldre költöztem USA (illegal status). Keresetem nem bolt ugyanis eltartott voltam, született 2 kisfiam. Most hazafogunk költözni és szeretnék mindent rendbe tenni. De fogalmam sincs hova kell mennem , hogyan kezdjem... :(

Mindnen hasznos tanácsnak örülnék!


2016. máj. 25. 06:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Adóbevallást csak akkor kell benyújtanod, ha előző évben volt adóköteles jövedelmed. Ha minden tényleg úgy volt, ahogy leírtad, akkor neked csak abban a két hónapban volt ilyen jövedelmed, amíg a Jabilban dolgoztál, azóta nem. Ha pedig nincs adóköteles jövedelem, szükségtelen az adóbevallás is.
2016. máj. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%
TB alól ki voltál jelentkezve? Mert azt lehet rázós így jó pár év után befizetni...
2016. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!