Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás Szerbiában, hogyan?

Adóbevallás Szerbiában, hogyan?

Figyelt kérdés

Nos tegyünk fel nekem van egy bevétel szerzési forrásom, pl. Steam, YouTube ezt hogyan kell bevallani és leadózni?

DMK, jól sejtem hogy ez rájuk tartozik Szerbiában? Mert nekik írtam, választ nem kaptam még :/



2016. jún. 3. 09:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg azért írtam ki ide, mivel vajdaság magyar föld volt, és itt is sok magyar él, szóval kíméljenek az olyan kommentek, hogy "ezt miért itt kérdezed?" Elvégre az itteni magyarok is magyar aldolokon vannak nagy részben.
2016. jún. 3. 10:01
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezt már megkérdezted és ketten már válaszoltunk is rá.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


Hidd el, hogy segítenénk, ha tudnánk, de magyar oldalon honnan tudnánk, hogyan kell Szerbiában adózni? Sokan még azt sem tudják itt, hogy nálunk, Magyarországon hogy kell adózni? :D

Csak ott, nálatok tudod megkérdezni: ha Te nem tudod, hogyan kell egy könyvelőt megkeresni, akkor szólj a szüleidnek vagy ismerősöknek, hogy segítsenek ebben.

2016. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát kösz a választ, igazság szerint abban reménykedtem hogy egy Szerbia magyar rá fog találni a kérdésemre.

Sajnos a szüleim se tudnak könyvelőt a városban, talán rá kérdezek egy csoportban, remélem nem kér el sokat.

2016. jún. 3. 12:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Melyik faluban-városban laksz?
2016. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Backa Topola magyarul Topolya, egy vajdasági város :)
2016. jún. 11. 10:28
 6/14 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy itt vártál segítséget!


Egy másik témában kérdeztem konkrét dolgot magam is, és mégcsak nem is Szerbiából, hanem a világ végéről, és egy közelben dolgozó magyar válaszolt, még azt is pontosan megmondta, hogy melyik boltban tudom hány dollárért megvenni a hiányzó alkatrészt!

2016. jún. 16. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze, hiszen egyértelmű hogy az itteni magyarok a magyar oldalakat böngészik, de úgy látom kevés a segítőkész ember ... :/
2016. jún. 16. 05:19
 8/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok és nem a segítőkészséggel van baj:

értsétek már meg, hogy itt nem arról van szó, hogy melyik boltban lehet ezt meg azt kapni, hanem ADÓZÁSRÓL, amit speciálisabb esetben könyvelők végeznek - ráadásul olyan fajta adózásról, amit itthon is kevesen, vagy nem pontosan tudnak: a magyar köztudatban sincs még elterjedve, hogy külföldről megszerzett internetes jövedelem után hogy kell adózni. Azt meg pláne nem, hogy milyenek a szerb adótörvények.


DE! Ha valaki meg is írja és nem jól tudja, a kérdező pedig az után fog adózni, attól még a szerb adóhatóság ronggyá büntetheti - hiszen itt nem hivatalos tanácsot kap. Adóügyekben én sem hagyatkozom a Gyakorira, mert ha rosszul adózok, akkor igen borsos büntetést szabhatnak ki. SZAKEMBER kell! no, de ezt írtam eddig is... :-)

2016. jún. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, abban igazad van hogy ide szakember kell, annyira ostoba nem vagyok hogy a gyíkra hagyjak mindent.

Viszont több "szakembernek" is írtam, a szerb adóhatóságnak és egy szerbiai könyvelőcégnek is. Persze válaszra se méltattak, érdekes hogy a cég aminek írtam, tanácsadással is foglalkozik, talán ostobaság volt nekik leírni hogy ezzel keveset keresek. Azt hittem egy "szakember" esetleg valaki aki ismer ilyent megszán és segít, mert ha törvényt is szegel és nem találok rá megoldást és akkor is belekezdek lesz ami lesz.


És nem önfejűségből, bár sok dologhoz értek de amit tanultam azt az interneten tanultam, az meg nem ad papírt.

Bár most van munkám de egyre rosszabb a helyzetem, és sajnos ez is vége lesz. Másikat meg nem kaphatok egyéb okok miatt, így csak az internet világa marad :/

2016. jún. 17. 01:34
 10/14 anonim válasza:
Mivel nem cég jellegű ezért nem hinném hogy kell adóbevallás hozzá.Merthogy nincs adószámod amivel tudnál bármit is igazolni,azt meg hogy neked a neten mekkora bevételed van nem fogja ellenőrizni senki sem...
2016. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!