Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi járulékot fizet a...

Mennyi járulékot fizet a munkáltató 1hónapra a munkavállaló után kb?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy megkérek valakit jelentsen be 1hónapig min.6 órába, mert akkor tud adni munkáltatói igazolást és úgy betudom a fiamat íratni bölcsibe. El kell mennem dolgozni, de az új munkahelyemen hiába kapok igazolást, nem kezdhetem azzal, hogy 2hét szabi/táppénz, mert be kell szoktatnom a picit. Ezért gondoltam arra, megkérek valakit jelentsen be egy kis időre, addig be tudom szoktatni a picit és utána el tudok menni dolgozni.Természetesen a járulékokat kifizetném, így nem kerülne miattam anyagi hátrányba. Csak szeretném tudni kb. mennyire számítsak. Tudom nem a legszebb dolog, de sajnos nem találok más megoldást.

2016. jún. 4. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Minimálbér esetén 8 órás viszonyban kb. 60-70 ezer ft. 6 órás esetén kb. 45 ezer.

De van ezzel egy kis gond is, mindjárt 2 is:

- a vállalkozások egy része egyszerűen nem bír felvenni valakit az alacsony bevétel miatt, ill. nem tudja kiadásként leírni a munkabért (kb. havi 150 ezer ft plusz lenne).

- ez színlelt foglalkoztatás, ha megbukik az illető a NAV-nál, csúnya vége lehet.

2016. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. jún. 4. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
2016. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Elég ha "csak" bejelent, és a "fennálló" jogviszonyról ad egy igazolást a böli miatt. Másnap már nem kell, hogy fennálljon a jogviszony (igazolás megvan, nem tudnak róla, hogy már nem dolgozol), és kijelent. :)
2016. jún. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de a bölcsiben nem fognak utánanézni?
2016. jún. 6. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Már bocsi, de mégis hogyan néznének utána, és milyen alapon?


Ugye nem gondolod, hogy egy valaki ott ül a telefonnál, és a 320 gyerek összes szülőjét leinformálja a munkáltatóknál? Arról már nem is beszélve, hogy a munkáltatónak korlátozott lehetőségei vannak a dolgozókról információt szolgáltatni akárkinek is.


Te az igazolással írásban, hivatalos formában igazoltad a jogviszonyod, az abban leírtak megfeleltek a valóságnak abban a pillanatban. Az már magánügy, hogy másnap történt benne valami, nincs beszámolási kötelezettséged a bölcsőde felé... :)

2016. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez egy vidéki bölcsi kb. 50gyerkőccel, nem tudom, gondoltam, hátha az újakat leinformálják vagy ilyesmi, de tényleg elég abszurdnak tűnik!
2016. jún. 8. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha vidéki bölcsi, akkor - ismervén a kisebb településeket és a "jóindulatú" embereket - igen hamar ki fog derülni, hogy nem is jársz munkába.
2016. jún. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Na és?


Van változásjelentési kötelezettsége a bölcsőde felé?

Nincs. Tehát innentől kezdve ne kezdjünk kombinálni

Jogilag nem megfogható a dolog és ez a lényeg. Az már más kérdés, hogy etikus-e vagy sem. De ha az ember a saját dolgát akarja megkönnyíteni, és jogszabály biztosít hozzá kiskaput, akkor igenis használjuk ki, ne legyünk birkák. Egyébként is ha nem Te, akkor kihasználja más. :)

2016. jún. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd megpróbálom, lesz ami lesz. Ha beszokna utána úgyis elmennék dolgozni, addig meg lehet ki sem derülne.
2016. jún. 9. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!