Számlázó program?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egyéni vállalkozóként saját honlapom kiegészítésére fejlesztettem egy online számlázási felületet; ez alatt azt értem, hogy a honlapra (értsd: webáruház) regisztrált vásárlók számára az adatbázisban rögzült vásárlási adataik alapján egyenesen a honlapról a formai követelményeknek megfelelő számlát lehet kinyomtatni elektronikus (.pdf) vagy nyomtatóval hagyományos papír formátumban. Tehát a számlanyomtatást nem egy számítógépre telepített számlázó program végzi, hanem maga a webes felület HTML, PHP és MySQL alapon. Ez így bejelenthető a NAV–nál mint saját fejlesztésű számlázó program? Bele fognak kötni abban, hogy nem egy másik vállalkozástól vásárolt számlázó programot szeretnék használni? Tehát a számlázó alkalmazásnak egy NAV vagy más hatóság által hitelesített valaminek kell lenni vagy számlát nyomtathatok akár word dokumentumból is ha az a formai követelményeknek megfelel?
2016. jún. 5. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Mukodhet, de biztos, hogy kell neked az a rengeteg szivas, amivel ez jar? Ha rosszul ertelmezed a torvenyt, kapod a buntit. Szamlazot mar ingyen is kapsz manapsag szerintem sokkal egyszerubb es olcsobb a webshopot integralni egy mar letezo szamlazoprogrammal.
2016. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Én is azon a véleményen vagyok, mint az első válaszoló.

Csak egy konkrét példa: NAV adatexport funkció van a programodban?

2016. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Saját fejlesztésű program is regisztráltatható, ha megfelel az előírásoknak.
2016. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat mindenkinek! A kardés tényleg az, hogy milyen speciális funkciókat kell beépíteni egy ilyen programban, hogy az megfeleljen az előírásoknak. Régebben fejlesztettem már katalógus meg raktári programot, meg a webszerkesztéssel és a szerveroldali programozással is elég jól elboldogulok. A jogszabályoknak meg alaposan utánanézek. Olyan webáruházat szeretnék fejleszteni ami a lehető leginkább megkönnyíti az adminisztrációt, tehát hogy ne kelljen állandóan ezer felé kattintgatni és feleslegesen ötezerszer begépelni ugyanazokat az adatokat. Viszont, hogy ne értse félre senki: nem programozó vagyok, a szakmám vizuáliskommunikációval és társadalomtudományokkal kapcsolatos, de azért van informatikai képesítésem is és több éve foglalkozom magáncélú programozással. Ha elkészül egy darabig valószínűleg csak tesztverzióként fog működni, ha valaki kíváncsi lesz rá, annak majd nem reklám céllal szívesen elküldöm a linket és kikérem a véleményét, javaslatait. Még egyszer köszönöm szépen a segítséget és a megtisztelő hozzászólásokat!
2016. jún. 6. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Nekünk is egyedi van de megbíztunk valakit aki megírja.

De mégis sajátként jelentettük be.

Azért így volt, mert aki nekünk fejlesztette a programot, annak egy ismerősének a számlázó programos cége így ment tönkre: Egy hiba miatt az ügyfeleit bírságolta a NAV és az ügyfelek kipereltek belőle több száz millió forintot.

Ezért aki nekünk fejlesztett, az inkább nem akarta vállalni a felelősséget még úgy se, hogy ő nem csak gondolta magát programozónak, hanem rendesen az egyetemen tanulta a gazdasági informatikát és rég ezzel foglalkozik.


Úgyhogy vigyázni kell ha árulod másnak is mert az nagy pénzügyi felelősség. Mert ha gond lesz a programmal és megbüntetik az ügyfeleidet akkor ők meg téged beperelnek. Aki nekünk egyedileg fejlesztett az is úgy csinálta hogy minden jog és a program eredetije a miénk és úgy is van bejelentve a program mintha mi készítettük volna magunknak.


Saját készítésű számlázó program helyett inkább készíts valami képszerkesztőt vagy ilyesmit amiben nincs más cégeknek pénzügyi kockázata és egy programhiba miatt nem keletkezhet anyagi kár. Azt lehet felelősség nélkül árulni hogy nem kell félned hogy mikor melyik ügyfél akar majd beperelni.

2016. júl. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Egy hiba miatt az ügyfeleit bírságolta a NAV és az ügyfelek kipereltek belőle több száz millió forintot.


Kamu.

A nav engedélyezi a programot használatba vétel előtt. Nem engedélyez olyant, ami nem felel meg a jogszabályoknak. (Plusz ha előfordult volna ilyen, hír lett volna)

2016. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem kamu mert ezt egy megbízható ember mondta. Éppenséggel előző tamáskodó te írod hogy kamu amikor még azt is rosszul tudod hogy a NAV engedélyezi.


Nincs olyan hogy a NAV engedélyezi !!


Mert a NAVnak csak bejelenteni kell az olyan programot ami a program írója szerint megfelel a NAV követelményeinek. A NAV nem fogja elemezni a programot hogy megfelel vagy nem.

Ha később a program miatt büntetnek meg egy céget akkor az a cég jogosan perelheti azt aki a programot készítette.


Ez így van mert mi is csak bejelentettük azt amit egyediként fejlesztett valaki azzal a kikötéssel hogy nekünk kell saját belső kifejlesztésű programként bejelentenünk mert hiába jó munkát végzett de mégse akarta vállalni a felelősséget és azt is akarta, hogy ha ő nem lenne elérhető akkor mással tovább tudjuk fejleszttetni. Ez akkor volt amikor a NAV bevezette hogy kötelező bejelenteni.

2016. júl. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Azt se értem miért lett volna hír? Minden csődbe ment vállalkozásnak amelyik még tartozik is meg kell jelennie a hírekben? Mert én egyet se szoktam látni kivéve a közbeszerzéses cégekkel kapcsolatos híreket vagy amelyiknek valami kapcsolata van a politikával.
2016. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%

Ahogy írták már, egy szimpla bejelentési kötelezettség van a nav felé.

De felesleges sajátot fejelszteni. Jövőre állok át a nav számlázójára. Úgyis minden számla adat ott köt ki a navnál. Ingyen is lesz és legalább nem megy tönkre, mint azok a cégek, akik ingyen adják a számlázó programot (Miből élnek az ilyenek? Naugye!) mint ahogy az előttem szólók írták.

2016. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!