Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségügyi szolgáltatási...

Egészségügyi szolgáltatási járulékkötelezettség?

Figyelt kérdés
mai nap kaptam egy ilyen levelet és 139ezer forintot akarnak elkérni,mert tavaly június-augusztusba diákként munkát vállaltam,és a munka után minden hónapban +6900ft-ot kellett volna tb-re fizetnem!Semmi felszólítás vagy figyelmeztetés nem jött hogy "bocs,de kéne fizetned!"

2016. jún. 14. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

"akarnak elkérni".....

A NAV nem elkérni akar, hanem fizetési felszólítást küld.

De amit írsz, nem állja meg a helyét.

Az eü.szolg.járulékot nem a diákként, vagy bárhogy végzett munka után kérik.

Annak kell fizetnie, aki nem biztosított, vagy jogosult egyéb módon az eü. ellátásokra.

A 3 havi elmaradás pedig nem tesz ki 139ezer forintot.

"Semmi felszólítás vagy figyelmeztetés nem jött hogy "bocs,de kéne fizetned!""

Most jött felszólítás.

Ha nem voltál jogosult az eü.ellátásokra, akkor törvény szerint neked kellett volna bejelentkezned az eü.szolg.járulék fizetésre.


Tedd fel a NAV levelét (a személyes adataid kitakarásával) és abból meg lehet mondani, hogy mi van és mit tegyél.

2016. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Valamit félreértesz ezzel kapcsolatban. Jó lenne látni a NAV levelét, hogy biztosan tudjunk segíteni.
2016. jún. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel. Diákszövetkezeten át vállaltad a munkát? Mert azok le kellett volna, hogy vonjanak minden járulékot.
2016. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha diákszövetkezeten keresztül dolgozik valaki, akkor a béréből csak SzJA előleget vonnak, járulékokat nem.


Abban viszont egyetértünk, hogy "Valami nem stimmel"

Nevezetesen a jogcímek (eü.sz.járulék - diákmunka után) és az összegek (139ezer - 3 hónap)

2016. jún. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk diákként egyébként is biztosított, szóval nem értem.
2016. jún. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!