Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor jön létre biztosítotti...

Mikor jön létre biztosítotti jogviszony egy adószámos magánszemély esetében?

Figyelt kérdés

Egy százezres számlánál nincs kérdés.

De, mondjuk a hónap közepén van egy 15 ezres. Honnan tudná a megbízó, hogy abban a hónapban mennyi bevételem volt a minimálbérhez képest? Egyáltalán mit kell nézni? Havi összeget vagy egy számla összegét?

A cég bíz meg, ugyebár az ő dolga járulékokat levonni, de azért jó lenne megértenem végre ezt.


Köszi előre is. :)



2016. jún. 18. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Totál sötétség = négerek az alagútban!
2016. jún. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
na ilyen kérdések miatt tartjuk a könyvelőt.
2016. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

NAV honlapján: "akkor válik biztosítottá, amennyiben az e tevékenységéből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri a minimálbér harminc százalékát, illetőleg naptári napokra annak harmincad részét (minimálbér a tárgyhónap első napján érvényes minimálbér)"


Nekem még így sem egyértelmű. Egy-egy munkánál könnyű eldönteni, hogy túllépte e az összeg a határt, de a megbízó nem tudhatja és nem is fogja megkérdezni, hogy épp hol tartok az adott hónapban...

2016. jún. 18. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt elég részletesen le van írva:


[link]


Ha ennek elolvasása után sem érted, akkor valóban jobb, ha egy könyvelőre bízod a dolgot.

Én KATA-s vagyok, elvileg nem is kéne könyvelő, mégis X időnként felkeresem és adok neki X összeget - ezért cserébe telefonos segítséget kapok, ha kell, év közben, meg az év végi bevallást is Ő csinálja (tisztességesen megfizetem ilyenkor)

2016. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"NAV honlapján: "akkor válik biztosítottá, amennyiben az e tevékenységéből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri a minimálbér harminc százalékát, illetőleg naptári napokra annak harmincad részét (minimálbér a tárgyhónap első napján érvényes minimálbér)".


Most a minimálbér: 111.000,- Ft, tehát napi 3.700,- Ft elérése esetén biztosítottá válik a megbízott. Ha a rábízott feladatot 4 nap alatt elvégzi, és arra az időre 12.800,- Ft-ot kap (napi: 3.200,- Ft), akkor nem válik biztosítottá, csak SZJA-t vonnak a megbízási díjából, járulékokat nem. De ha mondjuk 32 ezret kap rá (napi 8.000,-Ft), akkor már eléri, még úgy is, hogy a bevételből a 10 % költséget levonjuk, tehát biztosítottá válik, és az SZJA-n kívül járulékot is vonnak belőle, valamint arra a 4 napra bejelentik a NAV-hoz, mint biztosítottat - utólag. Az a 4 napja szolgálati idő lesz, a nyugdíjához beszámítják stb.

2016. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Szerződésenként kell vizsgálni, hogy biztosítottá váltam e?

Havi szinten, több szerződéssel nem lehet összességében vizsgálni, vagy igen?

2016. aug. 3. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért kell ugyanazt a kérdést többször feltenni?
2016. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!