Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikortól kell adóznom az...

Mikortól kell adóznom az eladott holmijaim után?

Figyelt kérdés

Próbáltam a neten utánanézni, de egyik-másik cikk szövegértéses feladatnak is beillene, tutira akarok menni.


Tegyük fel, egy év alatt eladom a használt cuccaimat, és az értük kapott (össz) összeg nem haladja meg a 600 000 forintot. Ilyenkor nem kell csinálnom semmit, jól értem? Akkor se lesz bajom, ha a bankszámlámra kérem értük a pénzt, nem pedig személyesen intézem?


Tehát bejöhet 600 ezernyi pénz a bankszámlámra, ha ezt az összeget nem lépem túl, a NAV nem fog számon kérni, és egyéb papírmunkával se jár. (???)


2016. jún. 23. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
szja tv. 11. § (3)
2016. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz, nagy segítség. Leírtam, hogy nem ilyen körülményes jogszabályokat akarok olvasgatni, hanem egy szimpla megfogalmazást szeretnék, vagy pedig választ arra, jól értelmeztem-e az általam eddig olvasottakat.
2016. jún. 23. 21:21
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem pl, ez egy cikken belül van:

Nem keletkezik azonban adókötelezettség, ha a magán­személy ingó értékesítésből származó összes jövedelme nem haladja meg a 200 ezer forintot.


Majd utsó mondat:

Amennyiben a bevétel az adóév elejétől összesítve meg­haladja a 600 ezer forintos értékhatárt, úgy az összes bevételből kell jövedelmet számolni.


Most akkor micsudi...?



1.2. Ingó értékesítés c. bekezdés:

[link]

2016. jún. 23. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Szar ügy, ha gond van a szövegértéssel...
2016. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szarügy, hogy ilyen rosszindulatúnak születtél.
2016. jún. 23. 21:35
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

600e ig nem kell vele foglalkozni, ha saját, használt cuccokról van szó.. és nem azért veszed Kínából azokat hogy profittal értékesítsd 2-5-10-100 darabos mennyiségben.


Ha átléped a 600e-et, akkor már kell perkálni navnak.


illetve akkor is kell, ha a nav azt mondja, hogy te bizony üzletszerűen tevékenykedsz. Magyarán hiába adod el a használt cuccaidat, ha ők üzletszerű tevékenységnek minősítik.

2016. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2016. jún. 23. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
azt ugye tudod, hogy az említett jogszabályi bejegyzés össz-vissz 3 mondat? rohadt megerőltető lenne elolvasni...
2016. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

"Szarügy, hogy ilyen rosszindulatúnak születtél."

Nem vagyok rosszindulatú.

Csupán irritál a butaság.

2016. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!