Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi az egy főre jutó...

Mennyi az egy főre jutó összeghatár, ha munkanélküliként meg akarom igényelni a Tb-t?

Figyelt kérdés
Fht-t kapok, 22800 Ft, de erre már nem kaptam meg, hogy az állam helyettem fizesse a tb-t. mennyi az az összeg, amitől jár ez a támogatás? külön háztartásban élek. válaszokat köszönöm, és elnézést, ha rossz a kategória.
2016. jún. 29. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem kaptad meg? Törvény szerint jogosult vagy egészségügyi ellátásra, ha aktív korúak ellátásában részesülsz:


1997. évi LXXX. törvény

"16. § (1) Egészségügyi szolgáltatásra jogosult - az e törvény szerint biztosított, illetőleg a 13. § szerint egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyeken túl - az, aki

[...]

h) az aktív korúak ellátására való jogosultság keretében megállapított pénzbeli ellátásban, időskorúak járadékában, ápolási díjban, gyermeknevelési támogatásban részesül,

[...]


Ez nem olyan dolog, hogy megadják, vagy nem. Ha magát az ellátást megadták, akkor automatikusa jogosult leszel az eü. ellátásra is. Ilyen esetben pedig nem kell járulékot fizetni.

2016. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, felhívtam a kormányhivatalt, és így van, a doki mégis azt mondta, hogy nincs rendezve a tb-m. majd viszem a határozatot, hogy én ezt kapom, és akkor hátha ellát majd.
2016. jún. 29. 17:14
 3/4 anonim válasza:

Így nagyon utólag hozzászólva

Meg kell hogy adják, tavaly én is megigényeltem az fht.t és meg is adták. Elsőre én se tudtam hogy amig kapom az fht.t biztositva van a tb.m, csak mikor mentem jelentkezni akkor tettem szóvá az ügyintézőnek a tb.t hogy lefog járni és kéne egy hatósági bizonylat hogy a hivatalba tudjanak fogadni hogy megtudjam igényelni a tb támogatást, azt akkor mondta az ügyintéző hogy változott néhány dolog és már nem kell külön meg igényelnem a tb.t hisz kapom az fht.t azaz amig kapom ezt addig biztositva van a tb.m.

2017. júl. 26. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ráadásul a dokinak nem igazán kellene pattognia, hiszen nem az ő hatásköre. Ő köteles ellenőrizni, és jelenteni, ha nincs rendezve a jogviszony, de az ellátást nem tagadhatja meg.
2017. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!