Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha regisztrált munkanélkülikén...

Ha regisztrált munkanélküliként jogosult lettem az álláskeresési járadékra, majd találtam munkát de kilépek, megkapom a fentmaradt, ki nem fizetett segélyt?

Figyelt kérdés
Regisztráltam magam a munkanélküli hivatalban, és megálapították hogy jár nekem kb 2 hónapig az álláskeresési járadék. Egy hónap letelte után találtam egy állást, és el is vállaltam, de sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeim, így szeretnék továbbállni. Viszont felmerült bennem a kérdés hogy vajon ha kilépek megkapom-e még a segélyből fentmaradt részt, illetve/vagy utalják-e addig, amíg nem találok egy másik állást. Hozzá kell tegyem, hogy még csak pár napja dolgozok, így csupán napi bejelentővel vagyok bejelentve. Viszont érdekel az a kimenetel is ha már rendes munkaidős, határozatlan idejű szerződéssel munkálkodok, de próbaidő alatt felmondok.

2016. ápr. 5. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Az álláskeresési járadék csak addig jár amíg nem találsz munkát, a munkába állás napjával STOP, vége van .

Nem is értem, hogy dolgozhatsz valahol 1 hónapja úgy hogy a munkaügyi nem tud róla, feketén ?

2016. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Elírtam, nem 1 hónapja, csak pár napja dolgozol, ok . Ahhoz hogy valaki álláskeresésit kapjon kell lennie 1 év igazolt munkaviszonynak . Ha elhelyezkedsz aztán meg p idő alatt kilépsz és visszamész, akkor tudod mit fogsz kapni (?) egy nagy fityiszt az orrod alá .
2016. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

"lletve/vagy utalják-e addig, amíg nem találok egy másik állástmegkapom-e még a segélyből fentmaradt részt,"


Ó hát hogyne, persze, nem jótékonysági intézmény, szeretet szolgálat a MKP . Két hónapra állapították meg neked, ennyi és nem tovább . 10 évig nem találsz munkát, gondolod, akkor utalják neked majd 10 évig a munkanélkülit ? :))) A fizetés kb . 40-60 %-át adják meg álláskeresési járadéknak, valaki oda megy bruttó 500 ezerrel aztán adnák 20 évig XD

2016. ápr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 Azon pontosan mit értesz hogy "kilépsz és visszamész"? Úgyértve vissza az álláskeresési programba? Úgy tudom, az álláskeresési járadékhoz hozzá tartozik az is hogy a munkaügy segít munkát keresni. Ha talál valamit arról értesítenek, és megkérdeznek róla hogy érdelkel-e. Tehát megkapod a jogot hogy szabadon választhass. Ha elutasítod akkor nincs semmi, zajlik a keresgélés tovább, ha elfogadod megvonják a segélyt, és regisztráltan elhelyezkedtél valahol. De itt van egy furcsa átmenet, ha úgy utasítod el az állást hogy előtte kipróbáltad, nem pedig csak rávágtad hogy "úgy se lesz jó". Itt még mindig élnie kéne a szabad döntés jogának. Olyan mintha halál biztosra kéne tudnod hogy megfelelő lesz-e a talált állás. Mindenesetre én ezt még álláskeresésnek tartanám, éppen ezért nem tartom logikusnak hogy ilyenkor automatikusan törölnek a rendszerből.
2016. ápr. 5. 21:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben sikerült rátalálni a megoldásra. Álláskeresőnek tekinthető, aki az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő jogviszony kivételével munkaviszonyban nem áll, és egyéb kereső tevékenységet sem folytat. Tehát mivel napi bejelentővel vagyok, másként alkalmi munkát végzek, így még jár az ellátás. Ha alkalmi munkásként lépek ki, a nyilvántartásba benne maradok. Akkor viszont törölnek mint munkanélkülit, ha megkötjük a munkahellyel a munkaszerződést, de úgy olvastam ilyen esetben érvénybe léphet bizonyos esetekben az álláskeresési járadék szüneteltetése.
2016. ápr. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!