Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Konyvelo azt mondta hogy...

Konyvelo azt mondta hogy nappali egyetemistakent 25ezer a kata!Korulbelul 3 oraja voltam nála tanacsadason. Nem akarom megkerdojelezni a konyvelot, de lehetseges hogy rosszul tudja?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 13:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mivel gyanus volt ez nekem (neten mindenki 50ezret mond) az egyik ceg konyvelojet is megkerdeztuk ahol napkozben vasaroltunk a tanacsadas utan. Es o is alatamasztotta a 25ezret. Akkor most mi van?
2016. jún. 30. 13:32
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

"Nem akarom megkerdojelezni a konyvelot"


Akard megkerdojelezni, kulonben elobb-utobb oriasi buntetest kapsz miatta a NAV-tol.


Fusd at magad a KATA torvenyt, 15-20 percet meger az eletedbol.

2016. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez itt a kérdés, hogy miért mondja a fizetett tanácsadáson a könyvelő a 25ezres összeget és miért mondja egy másik könyvelő is megerősítésként hogy tényleg csak 25ezerbe kerul?


Most akkor mi a helyzet, mert az interneten mindenki mást mond, viszont ők igazi,húsvér könyvelők. Hihetek nekik?

2016. jún. 30. 14:01
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg akarom kérdőjelezni, mert sanszos, viszont nem fér a fejembe, hogy tudhatják rosszul. Pontot akarok tenni az ügy végére.
2016. jún. 30. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Akkor hívd fel a NAV Call Centert és kérdezd meg tőlük - hiteles forrásból fogsz választ kapni.


Egyébként a KATA törvény úgy szól, hogy az lehet mellékfoglalkozású vállalkozó Katásan, akinek van 36 órát meghaladó munkaviszonya.

Azt, hogy diákként hogy kell adózni Katában, nem tudom, de a NAV megmondja :-) Aztán majd írd meg, légyszi :-)

2016. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vhogy kiderítem aztán írok.
2016. jún. 30. 14:46
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

A torvény azt mondja hogy:

(2) A kisadózó vállalkozás a főállásúnak nem minősülő kisadózó után havi 25 ezer forint tételes adót fizet


Ki minősül nem főállásúnak:


a kisadózó, kivéve azt a kisadózót, aki a tárgyhó egészében megfelel az alábbi feltételek bármelyikének:

a) legalább heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll, azzal, hogy a heti 36 órás foglalkoztatás megállapításánál az egyidejűleg fennálló munkaviszonyokban előírt munkaidőt össze kell számítani,

b) a társadalombiztosítás ellátásairól és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) szerinti kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül,

c) a szociális biztonsági rendszerek koordinálásáról és annak végrehajtásáról szóló uniós rendeletek alapján külföldön biztosított személynek minősül,

d) a kétoldalú szociálpolitikai, szociális biztonsági egyezmény alapján más államban biztosítottnak minősül,

e) olyan magánszemély, aki 2011. december 31-én - a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény alapján megállapított - I., II., vagy III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra volt jogosult, és a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény 32-33. §-a alapján rokkantsági ellátásban vagy rehabilitációs ellátásban részesül,

f) rokkantsági ellátásban részesül és egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 50 százalékos vagy kisebb mértékű,

g) a kisadózó vállalkozáson kívül más vállalkozásban nem kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozónak vagy társas vállalkozónak minősül, ideértve más kisadózó vállalkozásban fennálló főállású kisadózó jogállást is;


Vagyis mivel a törvény taxative felsorolás ki a nem főállású és abban a hallgatói jogviszony nem szerepel ezért főállásúnak minosul ez a jogviszony.

50 ezer forintot kell fizetni.


Javaslom mondd meg a könyvelőnek hogy olvassa el a torvenyt ha már ez a szakmája és ne adjon ostoba tanácsot.


Remélem nem fizettél neki!

Húú erre nagyon ugrok....én visszamennék kicsit szakmailag beszégetni vele komolyan

2016. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást. Nekem is elég kellemetlen egyébként, dehát a helyszínen nem vonhattam kétségbe. Utána pedig a másik könyvelő meg is erősítette az infómat. Nemsokára megírom a 100%os választ a témában.
2016. jún. 30. 17:36
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
#7es vagyok, könyvelő és okleveles adószakértő, ez a helyes válasz :)
2016. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod! Akkor eldolt :)
2016. jún. 30. 23:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!