Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nyugdíjjárulékomat akkor is...

A nyugdíjjárulékomat akkor is "elmenti" a rendszer, ha nincs magánnyugdíjpénztáram?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok tisztába ezekkel a fogalmakkal, csak a kezemben van egy munkaszerződés, és próbálom megfejteni.

2016. júl. 1. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ma itthon felosztó-kirovó nyugdíjrendszer működik, ami azt jelenti,amit ma én befizetek járulékként, azt holnap átutalják annak, aki most nyugdíjas. A tiédet majd a gyereked, unokád járuléka fedezi. (vagy nem)
2016. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dudok Andrásné ***** válasza:
Mi az hogy elmenti e???Ha dolgozol kötelezően fogják vonni a nyugdijjárulékodat, ha akarod ha nem .A magánnyugdijat nem kell fizetni csak aki akarja.A nyugdijad elvileg a befizetett nyugdijárulékból lesz,ha lesz!!!
2016. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdező nem a merevlemezre való mentést érti, hanem, hogy van-e egyéni számlája. Hát, fájdalmasan kell közölnöm, hogy nincs. Ez az állami nyugdíjrendszer hibája, hogy nincs a befizető nevesítve, elhalálozás esetében nem örökölhető, a társadalom elöregszik, így nekünk is egyre többet s egyre nagyobb kulccsal kell befizetnünk, stb. Megértem én, hogy a mostani időseket el kell tartani, mert anno ők is megfizették, meg újjáépítették az országot etc., de minket ki fog eltartani, majd az Atyaúristen odafent :). Ez a rendszer azért is sántít, mert valami nagykutya profitál a Nyd.Főig.nál. Szóval javaslok neked kiegészítésként Önyp. NYESZ, életbizt, de ne devizaalapút, állampapírosdit, ezek biztos a tieid s még hozamot is hozhatnak.
2016. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm
2016. júl. 3. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!