Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kettőt könyvitelben hogyan...

Kettőt könyvitelben hogyan kell a kompenzációs számlát kezelni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy kompenzációs számla?


Van egy követelés és van egy kötelezettség és és max van egy kompenzációs megállapodás, nem?

2016. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Ha a könyvelő programban a vevő-szállító tételes analitikáját vezeted, akkor ott lehetőség van az egymással szembeni "kiüttetésre", csak az adott program használati útmutatójából keresd ki, hogyan kell ezt a gépen berakni.


Ha ilyen tételes analitikát nem vezetsz, akkor símán, mintha pénztári kiegyenlítés lenne, először az egyiket, másodszor a másikat. Mivel a két tétel azonos összegű vevő-szállító = bevétel-kiadás, a könyvelés végén a pénztár eredeti záró egyenlege változatlan marad.

2016. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehogy már pénztárral szemben vezesd ki! A kifizetése nem készpénzben történik! Oda csak azt lehet, ahol van tényleges kp. mozgás.


[link]


A 3. pont.

2016. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy a könyvelő-programtól függ. Te most ide rakod a kulcs-soft könyvelő programot, én írhatnám a ten-soft könyvelő programot, és még ki tudja hány féle-fajta programot.

Kérdés, hogy a kérdezőnek egyáltalán van-e könyvelő programja, és ha igen, akkor milyen.

Azért írtam, hogy a program-használati útmutatót nézze át, hogyan lehet benne az összevezetést megcsinálni.


A pénztáron való keresztül-vezetés már csak akkor jöhet számításba, ha minden más egyéb lehetőség kizárt. De ezt is írtam.

2016. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó!

SOHA nem könyvelünk kompenzálást a pénztárba, csak akkor ha nem teljesen kompenzálás történik és a differenciát valóban készpénzben rendezik.

Egyedül vegyes tételként könyveljük mind a vevő, mind a szállító kiegyenlítést.

2016. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!