Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell adót fizetnem, hogyha...

Kell adót fizetnem, hogyha ilyen kereskedésbe akarok kezdeni?

Figyelt kérdés
Még új vagyok az adózás világában, viszont az az ötletem támadt, hogy elkezdenék én is úgy kereskedni elektronikai eszközökkel, ahogy előttem sokan mások is tették, természetesen én másképp csinálnám, mint mások. Gondolok itt arra, hogy külföldről megrendelek olcsóbban telefonokat, egyéb termékeket, amiket itt eladok a tőlem rendelőknek.
2016. júl. 8. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Majdnem mindenkinek majdnem mindenért kell adózni.
2016. júl. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen kell :)
2016. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"természetesen én másképp csinálnám, mint mások. Gondolok itt arra, hogy külföldről megrendelek olcsóbban telefonokat, egyéb termékeket, amiket itt eladok a tőlem rendelőknek."


1. - Ezt csak (egyéni) vállalkozói kiváltásával teheted meg: ha nincs főállásod, akkor ez havi 50 ezer ft, ha van, akkor "csak" 25 ezer (KATA adózás) vagy tételes adózás van még.

2.- "én másképp csinálnám, mint mások... külföldről megrendelek olcsóbban telefonokat.

Hát ez ügyben elég későn van már, ugyanis már ott tart a piac, hogy nagyon sokan eleve kintről veszik meg, jóval olcsóbban, mint ha Te is ráteszed a hasznodat is.

2016. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!