Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkavállalót érheti hátrány...

A munkavállalót érheti hátrány ha be be van jelentve, de a járulékait nem fizeti be a munkáltató? Nyugellátás, stb.

Figyelt kérdés
2016. júl. 11. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, a dolgozó ellátása nem függ a befizetéstől, csak a bevallástól.
2016. júl. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az honnan tudható, hogy volt-e bevallás?

A járulék adat kivonat nem tartalmaz adatot.

2016. júl. 11. 19:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Az kicsit problémás. De gondolom kapsz valamilyen bérkimutatást, amivel esetleg tudod igazolni, mennyit kaptál. És ha a júniusi járulékadatok üresek, akkor még nincs gond, mivel 20-a előtt nem szoktak megjelenni rajta az előző havi adatok.
2016. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, tulajdonképpen te most mit szeretnél tudni egészen pontosan?

1. be voltál e jelentve?

2. befizette e a cég a járulékokat a te munkabéred után

3. adott e be járulékbevallást


az 1. kérdést értem, de a többihez mi közöd?

2016. júl. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 KJUsul ***** válasza:
Ha jól sejtem valami simlis cég alkalmazott mondjuk megbízási szerződéssel, ezért nem vonja le a béredből a járulékokat, azokat neked kell befizetned, erről van szó. Ha szépen bevallod adóbevalláskor illetve havonta befizeted a járulékszámládra a minimál TB-t akkor nem lesz gond. Az egyetlen hátrányod, hogy ha megbízási szerződéssel alkalmaznak, hogy nem számít bele, amikor munkanélküli válsz, az álláskeresési járadékba vagyis nem kapsz álláskeresési járadékot, hanem egyből a segélyt kell majd kérned, amit nem fogsz megkapni csak minimum 30 nap közmunka után.
2016. júl. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződéssel is biztosítottá válik és a cégnek kifizetőként le kell vonni a járulékot, ha a kifizetett összeg meghaladja a minimálb3r 30%-át, egy naora ennek harmincadrészét. Szóval ezzel már régóta nem lehet játszani.
2016. júl. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Munkaszerződés.

Vagyonvéd. cég.

2016. júl. 13. 07:07
 9/11 anonim ***** válasza:

A feltett kérdésre az a válasz, hogy NEM.


Ha Tőled levonták a járulékot, onnantól kezdve a cég készfizető kezesként felel érte, tehát csak rajta fogják behajtani. Ha nem fizeti tovább az államnak, attól Téged hátrány nem ér semmilyen szempontból.

2016. júl. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KJUsul ***** válasza:

=-esnek. Köszi ezt nem tudtam. Akiknél én voltam két ehet, azt mondták, hogy nekem kell a járulékot befizetni. Vagyis vagy hazudtak az egészről vagy a bér nagyságáról kamuztak, ami ezek szerint nem lett volna még annyi se, mint a közmunka bér....


Örülök, hogy végül nem mentem el hozzájuk.

2016. júl. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!