Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatott...

Egyszerűsített foglalkoztatott bérezés adózás?

Figyelt kérdés

Egy barátom egszerűsített foglalkoztatott. 8 órába.

Napi bére 5120 Ft Azt mondta ő úgy kapja meg hogy le vonnak tőle mindent.


Én egy iskolaszövetkezeten keresztül dolgozok. Én 7.5 órába vagyok, mert így van a munkahelyen a váltás. Egy nap után 3953 Ft-ot kaptam. A bérelszámolásba fel van tüntetve hogy le vontak szja előleget 719 Ft-ot és 120 Ft biztosítást.

És én most azt nem értem tőlünk miért vonják le külön? Mert a fizetésem 4800 Ft lenne. Jó a bizosítás oké. De miért jön le külön az szja? A barátomnak pedig miért nem? Ezt nem értem! Valaki segítene?


2016. júl. 12. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatásnál a kifizető nem von le semmit.


Te nem ilyen foglalkoztatásban vagy azért vonnak szja-t pl.


Teljes más a kettőtök jogviszonya.

2016. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De akkor milyen jogviszonyban vagyok?

A munkát egy hónapban 15 napot lehet fel venni. Egy héten 6 napon megy a gyár, de csak 5 napon mehetek. Ezek arra utalnak hogy én is egyszerűsített foglalkoztatott vagyok.

2016. júl. 12. 23:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3953 ft után szja-t vonnak és egyáltalán vonnak te NEM VAGY egyszerűsített foglalkoztatással alkalmazva!
2016. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja értem. Most találtam meg a szabályt.

Az alkalmi munkásoknak nem kell adózni. Illetve az egyszerűsitett foglalkoztatottaknak. De csak heti 5 napot és havi 15 napot dolgozhatnak.


Viszont az iskolaszövetkezetben vonják a 15%-ot.

De az a vicc hogy mi is heti 5 és havi 15 napot dolgozhatunk.


Ezt nem értem miért van... Most húzzuk már le a diákokat valahol még így is?

2016. júl. 12. 23:52
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert az egyszerűsitett foglalkoztatottaknak is van napi adó. Csak azt a cégnek kell fizetni a napok után.

Mezőgazdasági munkában napi 500 Ft

Alkalmi munkánál 1000 ft


És az iskolaszovetkezeten keresztül alkalmazottak viszont saját maguk után fizetik az adót. Ezért éri meg a cégeknek iskolaszovetkezeten keresztül foglalkoztatni.

2016. júl. 12. 23:57
 6/8 anonim ***** válasza:
De tudod ugye hoyg még mindig nem egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozol?
2016. júl. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

dehogy tudja :-)

Most már azzal foglakozik, mennyibe kerűl a melós a cégnek...

2016. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, én csak próbálkoztam, hátha lehet segíteni a megvilágosodásban, de úgy néz ki ma sem váltottam meg a világot :)
2016. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!